Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

За чотири роки анексії РФ створила в Криму потужне угруповання для контролю над Чорним морем - Міноборони

26 лютого, 15:51
531
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

За словами представника Міноборони, Росія збільшила кількість військових в Криму до 31 тисячі

За чотири роки анексії Криму Росія створила потужне військове угруповання, яке дозволяє контролювати зону Чорного моря і проектувати нестабільність на його східну частину, заявив заступник міністра оборони з питань євроінтеграції генерал-лейтенант Анатолій Петренко, пише Укрінформ.

За його словами, військове угруповання дозволяє контролювати повітряний простір і становить небезпеку для прибережних територій всього Чорноморського регіону.

"Якщо в 2013 році військовослужбовців РФ було близько 12 тисяч, то зараз ця кількість перевищує 31 тисячу, якщо танків РФ в 2013 році в Криму не було взагалі, то в цьому році їх уже 40", - розповів Петренко.

Він додав, що за чотири роки окупації до двох полків морської авіації додалася змішана авіаційна дивізія з бомбардувальниками, штурмовики і винищувачами. При цьому кількість російських військових літаків збільшилася в рази - з 22 до 113 одиниць.

"У бойовий склад РФ введені бойові кораблі і підводні човни з крилатими ракетами морського базування Калібр, ви всі бачили їх застосування щодо Сирії з акваторії Каспійського моря. Так ось, зараз в Чорноморському флоті таких кораблів вісім, і вони сумарно можуть здійснити залп 52 одиницями крилатих ракет ", - підкреслив представник Міноборони.

Петренко додав, що Росія планово впроваджує концепцію "зони заборони до Кримського півострова". Вона полягає в тому, що військові можуть контролювати будь-які військові платформи, які будуть розміщуватися в Чорному морі, комбінуючи сучасні зразки протиповітряної оборони і переміщаючи з материкової частини Росії ракетні комплекси Іскандер. Таким чином, вона "може з високою ймовірністю наносити значні ураження".

Нагадаємо, президент України Петро Порошенко 19 лютого підписав розпорядження про представництво України при розгляді Арбітражним трибуналом Конвенції ООН з морського права і захисту інтересів України в зв'язку з порушенням РФ суверенних прав України в Чорному та Азовському морях і Керченській протоці.

У Міністерстві закордонних справ пояснили, що з часу анексії півострова суверенні ресурси України незаконно експлуатує Росія, позбавивши тим самим Україну можливості здійснювати свої права морської держави. Саме збитки і докази порушення прав України розпоряджатися власною територією Київ доводить в Міжнародному суді в Гаазі.

Представником України в Міжнародному арбітражному суді в Гаазі призначили заступника міністра закордонних справ Олену Зеркаль.


Росія анексувала Крим на початку 2014 року після військового вторгнення на півострів і проведення там невизнаного світовим співтовариством референдуму.