Росія пригрозила західним ЗМІ - їх звинуватили у втручанні у вибори

13 квітня, 09:56
464
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

"Іноземними агентами" можуть визнати 12 медіа, обвинувачених у втручанні в вибори

У Росії звинуватили авторитетні західні ЗМІ, включно з підрозділами BBC і Deutsche Welle, у втручанні у вибори президента РФ. Як повідомляє РБК, тимчасова комісія Ради Федерації РФ щодо захисту державного суверенітету виявила 12 засобів масової інформації, які, на її думку, впливали на перебіг виборів.

До списку таких ЗМІ потрапили авторитетні західні медіа, що мають власні російськомовні бюро, в тому числі Голос Америки, Радіо Свобода, Русская служба Би-би-си, Deutsche Welle, французька радіостанція RFI, телеканал Настоящее время, Крым.Реалии, Кавказ.Реалии, Idel.Реалии, Сибирь.Реалии (останні п'ять - спеціалізовані проекти Радіо Свобода). Цей список РБК назвав голова комісії Андрій Клімов.

Повний список разом із "наочними прикладами втручань" буде опубліковано в доповіді про президентські вибори в травні після інавгурації Володимира Путіна 7 травня.

Сенатор наголосив, що під час складання списку парламентарії аналізували роботу тільки тих ЗМІ, які отримують іноземне держфінансування і мають мовлення російською.

Крім зазначених ЗМІ, Климов розкритикував діяльність американської некомерційної організації Фонд Карнегі, яка публікувала в передвиборний період статті, які, за його словами, "відверто ганблять інститут російських виборів та критикують одного з кандидатів".

Включення в список, по суті, є попередженням для ЗМІ, наголосив Клімов. Не виключено, що після цього, якщо вони "продовжать діяти в тому ж дусі", вони потраплять до списку ЗМІ-іноземних агентів, додав сенатор.

Наразі іноагентами вже визнано Голос Америки, Настящее время, Радіо Свобода та його проекти - Сибирь.Реалии, Idel.Реалии, Кавказ.Реалии, Крим.Реалии, Татаро-башкирська служба Радио Свобода і Фактограф. Вони, як і організації-іноагенти, зобов'язані реєструватися в Мін'юсті, вказувати свій статус у всіх своїх публікаціях, а їхня фінансова звітність підлягає обов'язковому аудиту.

Вибори в Росії пройшли 18 березня.

Згідно з підсумковими даними Центральної виборчої комісії РФ, Путін набрав 76,69% голосів, друге місце посів кандидат від КПРФ Павло Грудінін, у нього 11,77%, третій результат показав Володимир Жириновський (ЛДПР), який отримав 5,65% голосів.

Вибори Путіна: як вони пройшли і що принесуть Україні

Головне

Світ/Країни

Сьогодні, 10:55

article_img
Хакери зламали мережу дипломатичного спілкування ЄС і кілька років викрадали дані - NYT

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися