Росія готує санкції у відповідь проти США

13 квітня 2018, 12:18
794
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Росія готує санкції у відповідь проти США  - фото

Держдума планує обмежити ввезення алкогольної та тютюнової продукції, медикаментів і продуктів харчування із США

У Держдуму РФ внесено законопроект про дії Росії у відповідь на нові санкції США.

За словами спікера Держдуми В'ячеслава Володіна, документ буде винесено на обговорення на позачерговому засіданні Думи 16 квітня, повідомляє DW.

Тим часом віце-спікер Держдуми Іван Мельников розповів, що законопроект містить заходи, що обмежують ввезення до Росії із США алкогольної і тютюнової продукції, сільгосппродукції, сировини, медикаментів і продуктів харчування.

Крім того, передбачається блокувати співпрацю з США в атомній галузі, авіабудуванні та ракетно-двигуновій галузі.

Одночасно у законопроекті надається уряду можливість додавати до списку санкцій "будь-які інші товари, вироблені у США і інших іноземних державах".

Також йдеться про заборону участі американських компаній у процедурі приватизації державного та муніципального майна і заборону або обмеження допуску технологічного обладнання та програмного забезпечення.

Дані обмеження, за словами Мельникова, можуть бути введені не тільки щодо США, але й інших країн, які підтримали американські санкції.

6 квітня США запровадили санкції проти семи російських олігархів, 17 топ-чиновників, і 12 російських компаній. Санкції передбачають заморожування активів.

Глава Мінфіну Стівен Мнучін пояснив введення нових санкцій тим, що російські олігархи та еліти отримують вигоду діяльності влади РФ, які ведуть підривну і деструктивну політику по всьому світу, в тому числі продовжує окуповувати Крим і провокує насильство на сході України.

Нові санкції США вже обрушили російський фондовий ринок і спричинили падіння курсу рубля.

Сукупні статки 50 найбагатших людей Росії за день скоротилося більш ніж на $11,7 млрд слідом за падінням російського фондового ринку через запровадження нових санкцій США.

Прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков назвав нові санкції США щодо РФ "кричущим нехтуванням всього і вся". А прем'єр-міністр Дмитро Медведєв доручив підготувати заходи у відповідь.

Журнал НВ (№9)

Справа, котра топить президента

Напередодні президентських виборів Петро Порошенко опинився в епіцентрі потужного скандалу в оборонному секторі, який може коштувати йому другого терміну

Читати журнал українською