Ріс у буддистському монастирі і був волонтером. Що відомо про тренера дітей, врятованих із печери в Таїланді

25-річного Ейка Джантавонга засуджують за нерозсудливість, але захоплюються тим, що він зміг підтримати дітей в екстремальній ситуації
10 липня була завершена рятувальна операція у затопленій печері Кхао Луанг у Таїланді - одним з останніх врятували 25-річного тренера молодіжної футбольної команди Дикі кабани Екапола Ейка Джантавонга.
НВ розповідає, що про нього відомо.
Надзвичайно безрозсудний вчинок
Екапола Ейка Джантавонга, який повів дітей у печеру, де вони опинилися у пастці, багато хто критикував за надзвичайно безрозсудний вчинок, пише CNN.
Критики наголошують, що не можна очікувати від дорослого, якому доручили турботу про 12 дітей, що він очолить експедицію в небезпечну мережу заборонених підземних тунелів, які, як відомо, у цей час року затоплюються.
Однак ті, хто знає Джантавонга особисто, називають його дуже хорошою людиною і вважають, що його судять несправедливо і неточно.
Сам тренер уже вибачився перед батьками в записці, яку він передав із печери разом із записками дітей.
"Дорогі батьки всіх дітей. Усі діти в порядку. Є люди, які дуже добре дбають про них. Я обіцяю, що подбаю про дітей, наскільки зможу. Дякую за вашу підтримку. Я дуже вибачаюся перед батьками", - написав він.
У відповідь батьки написали йому, що не звинувачують у тому, що сталося, просять не звинувачувати себе і чекають на їх порятунок із печери.
Хлопчик, який залишився сиротою, і колишній монах
Двоюрідна сестра Екапола Джантавонга Тхамма Кантавонг, яка називає себе його тіткою через різницю у віці, розповіла, що у нього було непросте дитинство.
"Його мати померла, коли він був ще дуже малий, а батько - коли йому було лише 10 років, - говорить вона, - його єдиний брат теж помер у дуже ранньому віці".
На фото Екапол Ейк Джантавонг (у центрі) разом із батьком, матір'ю та молодшим братом / Фото: CNN
Через це Ейк, як і багато дітей-сиріт у Таїланді, переїхав з будинку у Має Сай, де пройшло його дитинство, щоб стати буддистським ченцем у розташованій поруч провінції Лампхун.
Він залишався під опікою монастиря більшу частину наступних десяти років, лише зрідка повертаючись до рідного міста, щоб побачитися з бабусею.
За словами Тхамми Кантавонг, яка в цей час нечасто бачила Екапола Джантавонга, для нього це був важкий період.
Повернення на батьківщину і готовність допомагати
Після досягнення 20-річного віку Ейк Джантавонг повернувся у Має Сай. Хоча він більше не був ченцем, він підтримував зв'язки із храмами міста, допомагав у ремонті та здійснював релігійні практики.
Тхамма Кантавонг вважає, що через свою віру її племінник був готовий допомагати іншим, і зазначає, що він не їв у перші дні в печері і ділив свою їжу між дітьми. На думку Кантавонг, самовідданість Ейка допомогла зберегти життя дітей протягом перших дев'яти важких днів, до того, як їх знайшли.
ЗМІ писали, що Ейк Джантавонг, перебуваючи із хлопчиками в печері, вчив їх медитувати, щоб вони зберігали енергію та спокій.
Тренер Ейк і футбольна команда
"Він любить футбольну команду. Куди б він не пішов, хтось із дітей завжди з ним, - розповіла Кантавонг, - Їхні батьки довіряють йому, тому він міг піти кудись із хлопчиками".
За словами Кантавонг, хоча Ейк організовує і проводить кілька тренувань на тиждень для молодшої команди Диких кабанів, він отримує лише невелику стипендію. "Він не мотивований грішми, - каже вона, - він робить це, тому що любить футбол і роботу з дітьми".
Кантавонг стверджує, що Ейк не міг би свідомо зробити що-небудь, що могло б зашкодити дітям. "Він дуже хороша людина, любить дітей, піклується про дітей, він дуже старанний і завжди добровільно допомагає іншим, - каже вона, - він завжди говорить дуже ввічливо".
Коли їхні молодші товариші зникли 23 червня, футбольний клуб Дикі кабани призупинив тренування, вважаючи, що грати у футбол в такий час було б недоречно. Після того, як початок рятувальних робіт виявилося успішним, головний тренер клубу Ноппарат Кантавонг запропонував команді зібратися разом, щоб продемонструвати єдність із рятувальниками.
Перше тренування Диких кабанів від часу зникнення в печері їхніх молодших товаришів / Фото: CNN
Під час раннього вечірнього тренування члени старшої команди говорили про свою любов і повагу до тренера молодшої команди. Вони згадували про те, як він відмовлявся від свого особистого часу, щоб допомогти організувати заходи для дітей.
"Тренер Ейк - це тип людини, яка любить усіх дітей, - каже 17-річний Каехае Лахуна, - після закінчення тренування, він завжди розвозив усіх молодших дітей додому, щоб переконатися, що вони в безпеці. Він добре дбає про дітей і дуже любить їх балувати".
Тренування команди проходять у тіні гір, у яких розташовані печери. Як правило, молодша команда закінчує тренування перед тим, як старша команда виходить на поле. Лахуна був серед гравців, які все ще тренувалися в суботу, 23 червня, коли стривожені батьки почали дзвонити головному тренеру, щоб запитати, чи знає він, де їхні діти.
"Коли ми вперше почули, що вони зникли безвісти в печерах, я і близько 10 інших старших членів команди кинулися в гори, щоб шукати їх. Ми були першими людьми там, - каже Лахуна, - ми чекали їх біля входу в печеру до 4 ранку наступного дня".
Паннавіт Йонгхам, тренер старшої команди, який приєднався до пошуків пізніше у той самий вечір, каже, що всі, хто пов'язаний з Дикими кабанами, підтримують тренера Ейка з першого дня рятувальної операції.
"Коли він піде, все буде так само, ми будемо його підтримувати, нічого не зміниться", - говорить Йонгхам.
Допомога у храмах і велосипедні прогулянки з дітьми
У буддистському храмі за будинком тітки Ейка на краю північного кордону Таїланду із М'янмою, члени спільноти сподіваються, що Ейк знову буде роз'їжджати по місту на велосипеді і водити дітей на прогулянки на природу.
Колишній монах, який назвався Джеєм, описав його як активну частину життя у Маэ Сай.
Колишній монах Джей, який допомагає розписувати колони храму, каже, що добре знає Ейка / Фото CNN
"Він завжди з дітьми на велосипедних прогулянках на пагорбах", - говорить Джей, який зараз художник і допомагає розписувати декоративні внутрішні колони храму.
Як і Джей, Ейк теж волонтер, який допомагає різним храмам у місті.
"Він відомий хлопець. Хороший хлопець, - говорить Джей, - Він багато допомагає нам".
Кантавонг каже, що контактувала із владою і сподівається, що знову побачить Ейка у найближчі дні. Вона також дякує команді рятувальників і представників тайських військово-морських сил, один із яких загинув під час рятувальної операції.
За словами Кантавонг, вона не знає, чому її племінник увійшов до печери, і припускає, що хлопчики могли шукати тінь після довгого катання на велосипедах у літню спеку. Вона знає, що деякі люди завжди будуть вважати його відповідальним за те, що трапилося, але сподівається і на прощення. "Я думаю, іноземці та таїландці будуть досить добрі, щоб зрадіти його поверненню. Він дуже хороша людина", - говорить жінка.
Переклад НВ