Ріс у буддистському монастирі і був волонтером. Що відомо про тренера дітей, врятованих із печери в Таїланді

10 липня 2018, 19:58
1535
Сюжет
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

25-річного Ейка ​​Джантавонга засуджують за нерозсудливість, але захоплюються тим, що він зміг підтримати дітей в екстремальній ситуації

10 липня була завершена рятувальна операція у затопленій печері Кхао Луанг у Таїланді - одним з останніх врятували 25-річного тренера молодіжної футбольної команди Дикі кабани Екапола Ейка Джантавонга.

НВ розповідає, що про нього відомо.

Надзвичайно безрозсудний вчинок

Екапола Ейка Джантавонга, який повів дітей у печеру, де вони опинилися у пастці, багато хто критикував за надзвичайно безрозсудний вчинок, пише CNN.

Критики наголошують, що не можна очікувати від дорослого, якому доручили турботу про 12 дітей, що він очолить експедицію в небезпечну мережу заборонених підземних тунелів, які, як відомо, у цей час року затоплюються.

Однак ті, хто знає Джантавонга особисто, називають його дуже хорошою людиною і вважають, що його судять несправедливо і неточно.

Сам тренер уже вибачився перед батьками в записці, яку він передав із печери разом із записками дітей.

"Дорогі батьки всіх дітей. Усі діти в порядку. Є люди, які дуже добре дбають про них. Я обіцяю, що подбаю про дітей, наскільки зможу. Дякую за вашу підтримку. Я дуже вибачаюся перед батьками", - написав він.

У відповідь батьки написали йому, що не звинувачують у тому, що сталося, просять не звинувачувати себе і чекають на їх порятунок із печери.

Хлопчик, який залишився сиротою, і колишній монах

Двоюрідна сестра Екапола Джантавонга Тхамма Кантавонг, яка називає себе його тіткою через різницю у віці, розповіла, що у нього було непросте дитинство.

"Його мати померла, коли він був ще дуже малий, а батько - коли йому було лише 10 років, - говорить вона, - його єдиний брат теж помер у дуже ранньому віці".

На фото Екапол Ейк Джантавонг (у центрі) разом із батьком, матір'ю та молодшим братом / Фото: CNN

Через це Ейк, як і багато дітей-сиріт у Таїланді, переїхав з будинку у Має Сай, де пройшло його дитинство, щоб стати буддистським ченцем у розташованій поруч провінції Лампхун.

Він залишався під опікою монастиря більшу частину наступних десяти років, лише зрідка повертаючись до рідного міста, щоб побачитися з бабусею.

За словами Тхамми Кантавонг, яка в цей час нечасто бачила Екапола Джантавонга, для нього це був важкий період.

Повернення на батьківщину і готовність допомагати

Після досягнення 20-річного віку Ейк Джантавонг повернувся у Має Сай. Хоча він більше не був ченцем, він підтримував зв'язки із храмами міста, допомагав у ремонті та здійснював релігійні практики.

Тхамма Кантавонг вважає, що через свою віру її племінник був готовий допомагати іншим, і зазначає, що він не їв у перші дні в печері і ділив свою їжу між дітьми. На думку Кантавонг, самовідданість Ейка ​​допомогла зберегти життя дітей протягом перших дев'яти важких днів, до того, як їх знайшли.

ЗМІ писали, що Ейк Джантавонг, перебуваючи із хлопчиками в печері, вчив їх медитувати, щоб вони зберігали енергію та спокій.

Тренер Ейк і футбольна команда

"Він любить футбольну команду. Куди б він не пішов, хтось із дітей завжди з ним, - розповіла Кантавонг, - Їхні батьки довіряють йому, тому він міг піти кудись із хлопчиками".

За словами Кантавонг, хоча Ейк організовує і проводить кілька тренувань на тиждень для молодшої команди Диких кабанів, він отримує лише невелику стипендію. "Він не мотивований грішми, - каже вона, - він робить це, тому що любить футбол і роботу з дітьми".

Кантавонг стверджує, що Ейк не міг би свідомо зробити що-небудь, що могло б зашкодити дітям. "Він дуже хороша людина, любить дітей, піклується про дітей, він дуже старанний і завжди добровільно допомагає іншим, - каже вона, - він завжди говорить дуже ввічливо".

Коли їхні молодші товариші зникли 23 червня, футбольний клуб Дикі кабани призупинив тренування, вважаючи, що грати у футбол в такий час було б недоречно. Після того, як початок рятувальних робіт виявилося успішним, головний тренер клубу Ноппарат Кантавонг запропонував команді зібратися разом, щоб продемонструвати єдність із рятувальниками.

Перше тренування Диких кабанів від часу зникнення в печері їхніх молодших товаришів / Фото: CNN

Під час раннього вечірнього тренування члени старшої команди говорили про свою любов і повагу до тренера молодшої команди. Вони згадували про те, як він відмовлявся від свого особистого часу, щоб допомогти організувати заходи для дітей.

"Тренер Ейк - це тип людини, яка любить усіх дітей, - каже 17-річний Каехае Лахуна, - після закінчення тренування, він завжди розвозив усіх молодших дітей додому, щоб переконатися, що вони в безпеці. Він добре дбає про дітей і дуже любить їх балувати".

Тренування команди проходять у тіні гір, у яких розташовані печери. Як правило, молодша команда закінчує тренування перед тим, як старша команда виходить на поле. Лахуна був серед гравців, які все ще тренувалися в суботу, 23 червня, коли стривожені батьки почали дзвонити головному тренеру, щоб запитати, чи знає він, де їхні діти.

"Коли ми вперше почули, що вони зникли безвісти в печерах, я і близько 10 інших старших членів команди кинулися в гори, щоб шукати їх. Ми були першими людьми там, - каже Лахуна, - ми чекали їх біля входу в печеру до 4 ранку наступного дня".

Паннавіт Йонгхам, тренер старшої команди, який приєднався до пошуків пізніше у той самий вечір, каже, що всі, хто пов'язаний з Дикими кабанами, підтримують тренера Ейка ​​з першого дня рятувальної операції.

"Коли він піде, все буде так само, ми будемо його підтримувати, нічого не зміниться", - говорить Йонгхам.

Допомога у храмах і велосипедні прогулянки з дітьми

У буддистському храмі за будинком тітки Ейка ​​на краю північного кордону Таїланду із М'янмою, члени спільноти сподіваються, що Ейк знову буде роз'їжджати по місту на велосипеді і водити дітей на прогулянки на природу.

Колишній монах, який назвався Джеєм, описав його ​як активну частину життя у Маэ Сай.

Колишній монах Джей, який допомагає розписувати колони храму, каже, що добре знає Ейка / Фото CNN

"Він завжди з дітьми на велосипедних прогулянках на пагорбах", - говорить Джей, який зараз художник і допомагає розписувати декоративні внутрішні колони храму.

Як і Джей, Ейк теж волонтер, який допомагає різним храмам у місті.

"Він відомий хлопець. Хороший хлопець, - говорить Джей, - Він багато допомагає нам".

Кантавонг каже, що контактувала із владою і сподівається, що знову побачить Ейка у найближчі дні. Вона також дякує команді рятувальників і представників тайських військово-морських сил, один із яких загинув під час рятувальної операції.

За словами Кантавонг, вона не знає, чому її племінник увійшов до печери, і припускає, що хлопчики могли шукати тінь після довгого катання на велосипедах у літню спеку. Вона знає, що деякі люди завжди будуть вважати його відповідальним за те, що трапилося, але сподівається і на прощення. "Я думаю, іноземці та таїландці будуть досить добрі, щоб зрадіти його поверненню. Він дуже хороша людина", - говорить жінка.

Переклад НВ