Reuters з'ясував роль російських радників у сирійських операціях

0 коментувати
Російські офіцери і військові експерти допомагали планувати наступ в Латакії і керували ним

Російські офіцери і військові експерти допомагали планувати наступ в Латакії і керували ним

Російські військові радники брали участь у розробці планів по обороні столиці Сирії - Дамаска, з'ясувало агентство Reuters з інтерв'ю, проведених за останні два місяці з джерелами в обох протиборчих сторонах

Несирійські військові джерела, які допомагають урядовим військам, розповіли, що росіяни запропонували послабити повстанців на півдні країни між столицею і кордоном з Йорданією, щоб вони не могли провести значний наступ, передає РБК.

Проурядові ж джерела говорять, що російські радники допомагали в укладенні серії мирових в околицях Дамаска, щоб створити зону безпеки навколо столиці. За словами сирійського міністра з питань національного примирення Алі Хайдара, росіяни виконують роль посередників в деяких районах, і входять в контакт з повстанцями, де є можливість.

Міністр зазначив, що іноді повстанці самі вимагають, щоб у ролі посередників виступали росіяни.

"Росіяни хочуть, щоб всі битви відбувалися на півночі, вони хочуть, щоб південь, Дамаск і узбережжя залишалися нейтральними територіями. У підсумку вони працюють над досягненням більш широкого політичного рішення", - пояснив співрозмовник агентства.

Ще два військових джерела, що воюють разом з сирійською армією, розповіли, що російські офіцери і військові експерти допомагали планувати наступ в Латакії і керували ним. Співрозмовники стверджують, що росіяни здійснювали артилерійського прикриття, а не тільки наносили удари.

Джерело в сирійській армії сказало, що росіяни є партнерами, але не керують операціями. "Росіяни беруть участь у плануванні дій на землі і в повітрі, але в підсумку, саме сирійські офіцери краще знають країну, де проходить лінія фронту, та й взагалі місцеву географію", - уточнив він.

Міноборони Росії не відповіло на письмові запитання Reuters.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Країни ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: