Reuters прогнозує спустошення російській скарбниці в 2016 році при ціні на нафту в $30 за барель

11 січня 2016, 20:16
Аналітики Reuters прогнозують, що російська скарбниця спорожніє до кінця 2016 року при збереженні цін на нафту на рівні $30 за барель і нижче

Про це повідомляє Ліга з посиланням на статтю Як нафтовий колапс вкрав російське Різдво, опубліковану на сайті Reuters.

"Національні заощадження РФ становлять близько 6,5% від ВВП в даний час. Вони закінчаться до середини наступного року, якщо ціна на нафту не піде вгору", - таку думку висловив Крістофер Гренвілл, директор інвестиційної консалтингової компанії Trusted Sources.

Відео дня

Як зазначає видання, обвал цін на нафту завдав серйозного удару економіці Росії, оскільки її бюджет наполовину формується за рахунок продажу енергоресурсів, які складають 40% в структурі експорту РФ.

Таким чином, черговий обвал поглибив проблеми, що стоять перед президентом РФ Володимиром Путінім напередодні президентських виборів в 2018 році. За словами експерта, Кремль може спробувати не витрачати резерви до моменту проведення президентських виборів, однак це вимагатиме скорочення бюджетних витрат вже зараз.

"Відповідно, для Путіна резервні кошти в розмірі понад $100 млрд залишаються чимось на зразок страхового поліса для участі у виборах", - додав Гренвілл.

Він також нагадав, що Росія мала намір покрити дефіцит бюджету закладений на рівні 3% при ціні на нафту в $50 за барель, за рахунок коштів з Резервного фонд. Однак вартість нафти в $30 за барель збільшить дефіцит до 5% і більше. Це змусить Кремль або підвищити податки і скоротити витрати, або остаточно спустошити державну скарбницю.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що економісти, опитані Bloomberg, вважають, що російська економіка опиниться серед найгірших у 2016 році. Згідно з прогнозом, економіка РФ скоротиться на 0,5%.

11 грудня керівництво Центробанку РФ вперше оприлюднило точні параметри шокового сценарію розвитку російської економіки. За словами глави ЦБ РФ Ельвіри Набіулліної, актуальність такого сценарію останнім часом суттєво зросла.

Показати ще новини
Радіо NV
X