Reuters дізналося, скільки заробляють опіумні фермери в Афганістані

30 квітня 2018, 11:24
2129
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Афганський фермер на опіумному полі

В афганських провінціях Кандагар і Гільменд у розпалі сезон збору опіумного маку. Афганістан вважається найбільшим постачальником героїну в світі - 9 тисяч тонн щорічно.

"Ми не заробляємо достатньо, якщо вирощуємо пшеницю або інші культури", - розповів Reuters 35-річний Мохаммад Надір, що збирає урожай зі своїх 0,8 гектара.

Його річний дохід від вирощування маку складає 3 тисячі доларів. У перекладі на українські гроші - це менше 7 тисяч гривень на місяць. Якщо Надир засіє свою ділянку пшеницею, то буде отримувати втричі менше - лише тисячу доларів на рік.

Продавши свій товар перекупникам, Надир повинен ще віддати частку бойовикам Талібану, які "кришують" опіумні поля в цьому регіоні.

Торік держава розподілила серед фермерів 10 тисяч тонн зерна і 20 тисяч тонн добрив, щоб переконати тих почати вирощувати щось інше. Одночасно було порушено понад 500 тисяч кримінальних справ. Але очевидно, що перехід на легальне виробництво фермерам не вигідний.

У Надіра п'ятеро дітей, яких він має прогодувати зі своєї ділянки.

"Якби була хороша альтернатива, у мене не було б потреби вирощувати мак", - каже він.

[see_also]

Опіум для народу. Афганістан стрімко перетворюється на наркокартель

[/see_also]

За даними ООН, у 2017 році виробництво опіуму в Афганістані побило рекорд, збільшившись на 87% в порівнянні з 2016-м. Опіумним маком засіяно 300 тисяч гектарів афганських полів.

Зверніть увагу

19 грудня 2018, 15:08
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
29 грудня 2018, 22:38
Лонгріди
thumb img
Спецпроект