Рада ЄС затвердила створення європейського оборонного союзу

0 коментувати
До PESCO приєдналися 25 країн

До PESCO приєдналися 25 країн

Рада Євросоюзу ухвалила рішення про створення оборонного союзу PESCO (Permanent Structured Cooperation on security and defence)

На сайті відомства йдеться, що в програмі беруть участь 25 країн: Австрія, Бельгія, Болгарія, Чехія, Хорватія, Кіпр, Естонія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Греція, Угорщина, Італія, Ірландія, Латвія, Литва, Люксембург, Нідерланди, Польща, Португалія, Румунія, Словенія, Словаччина, Іспанія і Швеція.

Відзначається, що країни будуть тісно співпрацювати в сфері безпеки й оборони. Постійна співпраця дозволить розвивати спільні оборонні проекти та підвищити оперативність і готовність своїх Збройних сил.

Учасники програми також розробили 17 проектів, які мають здійснити в межах PESCO.

У документі зазначено, що наступними кроками буде ухвлення подальших рішень щодо цілої низки напрямів в межах проектів. Очікується, що цей етап реалізують на початку 2018 року.

Крім того, буде розроблено загальні правила управління проектами та участь в окремих з них третіх країн.

Раніше міністри закордонних справ і міністри оборони 23-х держав-членів Європейського Союзу підписали декларацію про поглиблення співпраці в сфері безпеки. 7 грудня Ірландія та Португалія також повідомили про своє рішення приєднатися до PESCO.

У Брюсселі відзначають, що PESCO не стане конкурентом НАТО, до якого входять 22 члени ЄС.

Журнал Новое Время №38

Тема номера – Спецназ Кремля. Російське ГРУ перетворилося в монстра з багатомільярдним бюджетом, який смішить світ безглуздою поведінкою своїх «шпигунів».

Читати журнал онлайн
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Країни ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: