Путін відреагував на арешт пропагандиста РИА Новости-Украина Вишинського

18 травня 2018, 17:00
416
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Путін назвав ситуацію "безпрецедентною"

Глава Кремля Володимир Путін прокоментував затримання у Києві керівника російського пропагандистського ресурсу Кирила Вишинського, викритого у державній зраді.

За його словами, така ситуація є "безпрецедентною", передають РИА Новости.

"Людині намагаються пред'явити звинувачення у державній зраді за те, що він робив публічно і виконував свої професійні обов'язки. Я такого давно не бачив, такого давно не пригадаю", - заявив Путін на спільній прес-конференції з канцлером Німеччини Ангелою Меркель у Сочі.

 

Раніше повідомлялося, що 15 травня правоохоронці провели обшуки у київському офісі російського пропагандистського ресурсу РИА Новости-Украина, а його керівнику Кирилу Вишинському оголосили про підозру у державній зраді.

За даними СБУ, свою посаду він отримав у 2014 році за вказівкою відомого російського пропагандиста, генерального директора МІА Россия сегодня Дмитра Кисельова, після чого вибудував схему, яка б приховала фінансування ресурсу з РФ.

Оперативники спецслужби також зафіксували, що навесні 2014 року Вишинський поїхав до Криму, де за завданням російського керівництва взяв безпосередню участь у пропагандистських акціях, спрямованих на підтримку окупації півострова. За це закритим указом президента РФ Володимира Путіна громадянин України Вишинський був нагороджений медаллю За заслуги перед Вітчизною.

Крім того, після повернення до Києва він залучив своїх підлеглих до випуску матеріалів, що пропагують терористичні організації "Л/ДНР".

Ще 20 громадян України, які працювали на РФ у РИА Новости-Украина, згідно словами заступника голови СБУ Віктора Кононенка, будуть проходити у справі у статусі свідків.

Суд в Херсоні обрав Вишинського запобіжний захід у вигляді арешту терміном на два місяці.

Зверніть увагу

29 грудня 2018, 22:38
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
30 грудня 2018, 10:35
Компанії/Ринки
thumb img
Спецпроект
30 грудня 2018, 10:35
29 грудня 2018, 11:53
Компанії/Ринки
thumb img
Спецпроект
29 грудня 2018, 11:53