Путін проти реальності. Журналісти проаналізували пряму лінію з президентом РФ

3 коментувати
Журналісти вирішили розібратися, що сказав Путін, і як насправді

Журналісти вирішили розібратися, що сказав Путін, і як насправді

Сьогодні, 14 квітня, в Росії пройшла традиційна пряма лінія з головою Кремля Володимиром Путіним

При цьому, відповідаючи на підготовлені запитання росіян, президент РФ, незважаючи на репетицію заходу, з тих чи інших причин допустив ряд "неточностей", повідомляє телеканал Дощ.

"Дощ разом з експертами Центру економічних і політичних реформ уважно слухали відповіді президента, і знайшли кілька помилок в його словах", - зазначають журналісти.

Чисельність населення з доходами нижче прожиткового мінімуму

Що сказав Путін:

"Ми нещодавно обговорювали ці питання - як надати допомогу найбільш вразливим категоріям громадян. Надзвичайно важлива річ, тому що у нас рівень людей, які живуть за межею бідності, трохи піднявся, що це тривожна тенденція".

Як насправді:

За даними Росстату, число росіян, які живуть за межею бідності, досягло максимуму з 2006 року. Кількість бідних за 2015 рік зросла на 3,1 мільйона осіб - до 19,2 мільйона людей. У 2013 році їх було 15,5 мільйона, у 2014 році - 16,1 мільйона. Таким чином, рівень бідності без урахування Криму і Севастополя піднявся до 13,4%. 3,1 мільйона людей - це, наприклад, населення двох Новосибірськів. Навряд чи це "трохи".

Інфляція

Що сказав Путін:

"Уряд говорить про середню інфляцію за рік, але вона не 12,5, вона 12,9 відсотка <...>. В минулому році, особливо на початку, ціни підросли істотним чином, десь, по‑моєму, на 14 відсотків, але в третьому кварталі поточного року ціни на основні продовольчі групи навіть знизилися".

Як насправді:

Не зовсім так. Згідно доповіді Росстату від 9 лютого 2016 року, індекс споживчих цін в 2015 році склав 115,5%, тобто інфляція у 2015 році - 15,5%.

Економічне зростання в 2016 році

Що сказав Путін:

"...ситуація не виправилася, але все‑таки позитивний тренд. Дивіться, я вже сказав, що у нас спад ВВП був 3,7 відсотка. У цьому році уряд виходить з того, що у нас збережеться невеликий спад, але вже тільки 0,3 відсотка, а у наступному році очікується зростання 1,4 відсотка. В цьому сенсі, дійсно, досить важко намацати це дно, але воно нам показано урядом. В цьому році ще невеликий спад, а в наступному році - підйом".

Як насправді:

Експерти не такі оптимістичні. Міжнародний валютний фонд (МВФ) погіршив прогноз падіння російської економіки в 2016 р. з 1% до 1,8%, що випливає з оновленого огляду світової економіки (World Economic Outlook Update, WEO). За підсумками 2015 року МВФ оцінив зниження ВВП Росії в 3,7%, у 2017 році ВВП Росії, на думку фонду, виросте на 0,8%.

Експертна рада

Що сказав Путін:

"Ми домовилися, що він [Олексій Кудрін] більш активно буде працювати в Експертній раді при президенті, може бути, буде одним із заступників [голови] цієї Експертної ради".

Як насправді:

Експертної ради при президенті немає, є Експертна рада при уряді і Економічна рада при президентові.

Ширина дельти Волги

Що сказав Путін:

"У нас, знаєте, ширина Волги скільки, дельта Волги? Не знаєте: 290 кілометрів, це одна з найбільш великих дельт у світі, порівнянна з Міссісіпі".

Як насправді:

Ширина дельти Волги сягає близько 180 кілометрів, а простяглася вона вглиб суші від моря більш ніж на 120 кілометрів.

Фонд ЖКГ зносився в радянський час

Що сказав Путін:

"Так, була стабільність в цьому питанні, і можу вас запевнити, ми зараз це бачимо, це вже стало зрозуміло, що ця сфера ще в радянський час систематично страшним чином недофінансовувалася. Тобто тримали низький тариф, сама держава потрібних грошей не вкладав, і поступово у нас житловий фонд руйнувався. Але зате вкладали гроші, часто і не дуже ефективно, скажімо, в оборонку".

Як насправді:

Відсоток зносу житла та інфраструктури почав рости вже після розпаду СРСР, розповів Дощу Микола Миронов, експерт Центру економічних і політичних реформ. Якщо зараз знос житла в середньому по країні становить 60-70%, то в 2000 році цей показник становив 30%. За даними Росстату, в 1990 році питома вага старого і аварійного житлового фонду в загальному обсязі становила 1,3%, в 2014 - 2,7%.

Експерт при цьому зазначає, що в радянський час комунальні мережі підтримували.

Згідно з доповіддю Мінбуду за підсумками 2015 року, на інфраструктуру ЖКГ в 2016 році потрібно витратити 500 мільярдів рублів, при цьому в федеральний бюджет на 2016 рік на ЖКГ закладено 66 мільярдів (спочатку планувалося 73 мільярда). Таким чином, знос буде збільшуватися, так як громадяни не зможуть покрити відсутні 434 мільярди.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Країни ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: