Путін підписав закон про контрсанкції проти США

4 червня 2018, 15:41
1268
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Після продуктового ембарго, в Росії розширили заборону на ввезену продукцію іноземців та їх участь в російському бізнесі

У понеділок, 4 червня, президент Росії Володимир Путін підписав закон про санкції у відповідь, які спрямовані проти США та інших країн у відповідь на "недружні дії".

Документ опублікований на офіційному ресурсі правової інформації.

Закон дозволяє уряду за рішенням президента забороняти або припиняти міжнародне співробітництво з "недружніми іноземними державами", а також з організаціями, які "прямо або побічно" знаходяться під юрисдикцією недружніх іноземних держав. Також може вводитися заборона або обмеження на участь таких компаній в держзамовленні і приватизації.

Крім того, в переліку контрсанкційних заходів вказано, що президент РФ вправі вживати "інші заходи" впливу.

Із закону в підсумку прибрали пункт про заборону на ввезення іноземних ліків, також закон не поширюється на товари, що ввозяться для особистого користування як росіянами, так і іноземцями.

Закон передбачає, що під контрсанкції може потрапити російська компанія з будь-якою часткою іноземного капіталу.

Раніше цей закон схвалили Держдума і Рада Федерацій.


6 квітня США ввели санкції проти семи російських олігархів, 17 топ-чиновників і 12 російських компаній. Санкції передбачають заморожування активів.

Глава Мінфіну Стівен Мнучін пояснив введення нових санкцій тим, що російські олігархи і еліти отримують вигоду діяльності влади РФ, які ведуть підривну і деструктивну політику по всьому світу, в тому числі продовжує окуповувати Крим і провокує насильство на сході України.

Нові санкції США обрушили російський фондовий ринок і привели до падіння курсу рубля.

Сукупні статки 50 найбагатших людей Росії тільки за день скоротилася більш ніж на $11,7 млрд слідом за падінням російського фондового ринку через введення нових санкцій США.

24 травня Україна опублікувала оновлені санкційні списки проти Росії. Всього під українські санкції потрапили 1748 фізичних і 756 юридичних осіб.

У серпні 2015 року в РФ розробили порядок знищення санкційних продуктів. Відповідний закон був підписаний президентом Володимиром Путіним.

Зверніть увагу

18 грудня 2018, 13:49
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
19 грудня 2018, 15:12
Лонгріди
thumb img
Спецпроект