Путін перетворює Росію на державу поза законом - NYT

30 вересня 2016, 11:02
2446
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

"Путін думає, що на нього покладена місія відродження величі Росії"

Дії президента Росії Володимира Путіна по відношенню до України та Сирії стрімко перетворюють його державу на країну поза законом, йдеться в редакційній статті американської газети The New York Times

"Як один з п'яти постійних членів Ради Безпеки Організації Об'єднаних Націй, його країна несе особливу відповідальність за дотримання норм міжнародного права. Тим не менш, його поведінка в Україні та Сирії порушує не тільки правила, призначені для сприяння миру, але й загальнолюдську порядність", - йдеться у колонці.

За словами авторів, два гірких підтвердження цього з'явилися в середу: результати слідчої групи щодо катастрофи літака Malaysia Airlines над Україною в липні 2014 року, які підтверджують причетність Росії, а також авіаудар російських і сирійських військових по двом лікарням в Алеппо.

"Росія намагалася покладати провину за аварію літака на Україну. Але новий звіт, підготовлений прокурорами з Нідерландів, Австралії, Бельгії, Малайзії та України, підтверджує раніше зроблені висновки", - йдеться в статті.

Редакція зазначає, що західні офіційні особи звинуватили Росію у військових злочинах, що може перерости в звернення в Міжнародний кримінальний суд. Також США можуть підготувати нові санкції проти РФ, що спровокує опір режиму Путіна. "Незалежно від його реакції, Сполучені Штати повинні надавати підтримку пошукам Україною відповідальних (за трагедію)", - стверджують автори.

За події в Сирії Путіна складніше буде притягнути до відповідальності, адже протягом декількох місяців він робив вигляд, що допомагає переговорам про пошук політичного рішення громадянської війни між президентом Башаром аль-Асадом і повстанцями за підтримки США і деяких арабських країн.

"За останні кілька днів Путін знову показав своє справжнє обличчя повітряними атаками з застосуванням потужних бункерних бомб, які можуть зруйнувати підземні лікарні та зони безпеки, де ховаються цивільні. 19 вересня Росія розбомбила гуманітарну колону, яка, як лікарні і мирні люди, не повинна піддаватися нападам у відповідності з міжнародним правом", - йдеться в колонці.

"Путін думає, що на нього покладена місія відродження величі Росії. Росія, дійсно, могла б стати великою силою, що діє в ім'я добра. Але поки що його безсовісна поведінка - безжальні вбивства цивільних осіб у Сирії та Україні, анексія Криму, хакерські атаки на американські урядові сайти, знищення інакомислення в себе вдома - наводить на думку, що він зовсім не думає ставати конструктивним партнером", - резюмує NYT.

НВ

Лекція НВ

ВЕЛИКІ ГРОШІ З ЄВГЕНОМ ЧЕРНЯКОМ

Три години практичних порад та відповідей на будь-які питання від голови наглядової ради Global Spirit та автора популярного YouTube-каналу про бізнес та фінанси — Big Money

Докладніше