Путін намагається проводити кадрову політику за прикладом Сталіна - Лілія Шевцова

1 травня 2018, 12:16
1195
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Шевцова: Всі губляться у здогадах, чи залишаться у своїх кріслах Сергій Лавров чи Дмитро Медведєв

Професор політології Лілія Шевцова, іменитий фахівець з американсько-російських відносин та співробітник британського аналітичного центру Chatham розповіла в інтерв'ю НВ про кадрову політику президента Росії Володимира Путіна після його останнього переобрання.

За її словами, Путін діє "у старій радянській російській традиції, яку свого часу вдосконалив Йосип Сталін" і прагне змінити "стару загниваючу еліту" на нову.

Шевцова зазначила, що, зокрема, президент Росії змінює кадровий склад регіональних еліт, і найближчим часом багато російських губернаторів втратять свої посади. Крім того, кадрові зміни торкнулися представництва силових структур у регіонах.

"Фактично Путін намагається з режиму фаворитизму перейти до режиму лояльних "молодих вовків". Так само робив Сталін, коли брав на службу 30-річних, наприклад Косигіна. На зміну старим і повністю лояльним повинні прийти молоді технократи", - вважає політолог.

Водночас, на її думку, Путін звик до стабільності, і тому деяких топ-чиновників він залишить.

"Наприклад, всі губляться у здогадах, чи залишаться у своїх кріслах досить успішний на своєму посту голова МЗС Сергій Лавров чи прем'єр-міністр Дмитро Медведєв", - говорить Шевцова.

За її словами, невідомо, чи дасть потрібну енергію політичній системі спроба "додати в нову команду технократів", але зміна кадрів точно викличе новий виток перерозподілу власності.

Нагадаємо, 18 березня стало відомо, що Путіна переобрали на пост президента Росії.

Читайте повний текст інтерв'ю з Лілією Шевцовою у свіжому номері журналу Новое Время - №16 від 26 квітня 2018 року

Зверніть увагу

4 січня, 09:45
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
20 грудня 2018, 15:13
Лонгріди
thumb img
Спецпроект