Путін нагороджує держнагородами найманців "неіснуючої" ПВК Вагнера, які воювали в Україні та Сирії - ЗМІ

29 березня 2016, 17:12

Завдяки найманцям з російської приватної військової компанії Вагнера Кремлю вдається демонструвати громадянам майже стерильну статистику російських військових втрат під час бойових дій в Україні та Сирії

Як повідомляє Фонтанка, формально бійці ПВК не відносяться до Міноборони Росії, однак насправди безліч наземних бойових завдань виконують саме вони.

При цьому втрати компанії, на відміну від Збройних сил РФ, рахуються десятками.

Відео дня

І хоча офіційно існування ЧВК Вагнера Москва не визнає, це не заважає президенту Росії Володимиру Путіну нагороджувати її бійців державними нагородами.

"Батальйону з важким піхотним озброєнням та бронетехнікою, відомому як ПВК Вагнера, формально не існує. Такого підрозділу не знайти ні в силових відомствах, ні в реєстрі юридичних осіб. Бійці відсутні в формулярных списках особового складу. Вона і не може існувати: в Росії немає закону про приватні військові компанії і громадянські організації, що мають в арсеналі броньовані бойові машини, переносні зенітні комплекси та міномети, и бути не може. Але вона є", - повідомляють журналісти.

Військова структура була створена із залишків так званого Слов'янського корпусу, який зазнав серйозних втрат під час бойових дій в Сирії ще в 2013 році. Очолив її 46-річний Дмитро Уткін, відомий під позивним Вагнер.

"Професійний військовий, до 2013 року - командир дислокованого в Печорах Псковської області 700-го окремого загону спецназу 2-ї окремої бригади Спп Головного розвідувального управління Міноборони. Після звільнення в запас працював у Moran Security Group, приватній компанії, що спеціалізується на охороні морських суден в піратонебезпечних районах. Коли менеджери MSG в 2013 році організували Слов'янський корпус і відправили його в Сирію захищати Башара Асада, брав участь у цій провальній експедиції. З 2014 року - командир власного підрозділу, який за його позивним отримав умовне найменування ПВК Вагнера", - йдеться у біографічній довідці.

При цьому єдине документальне підтвердження існування неформального батальйону, що хоч якимось чином визнається офіційними структурами, вдалося виявити в документах за підписом президента Росії.

Нагородами від Путіна були удостоєні, наприклад, бійці Вагнера Андрій Єльмеєв і Андрій Шрейнер, загиблі у боях під Дебальцевим.

"Скільки бійців Вагнера загинули в Сирії, може сказати або "відділ кадрів" ПВК, або сам Вагнер, або відділ адміністрації президента, який готує укази про посмертні нагородження. Наші співрозмовники говорять про десятки. Рота, яка зайшла в Сирію у вересні 2015 року, залишила її в кінці грудня того ж року, але, як кажуть ті, хто повернувся, з 93 осіб живими і непораненими повернулася третина. Основні ж втрати почалися в січні - лютому, в боях за Пальміру", - зазначає видання.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю
Показати ще новини
Радіо NV
X