Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Путін - лижі - Магадан! Всі подробиці загальноросійської акції протесту

5 травня, 16:43
2355
PR
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Люди вийшли на вулиці багатьох міст Росії напередодні інавгурації Володимира Путіна

У суботу, 5 травня, у багатьох містах Росії відбулися акції протесту, приурочені до інавгурації президента Володимира Путіна, яка відбудеться 7 травня. Головним ініціатором демонстрацій став опозиційний політик, засновник Фонду боротьби з корупцією Олексій Навальний.

У більшості міст поліція затримувала протестуючих - загалом понад 700 осіб. Так, незабаром після початку мітингу на в Москві на Пушкінській площі був затриманий сам Навальний.

НВ зібрало всі подробиці про всеросійську акцію, яка проходить під гаслом Він нам не цар!

Як проходили протести

Напередодні акції в штабі Навального заявили, що протести заплановані в 90 російських населених пунктах. В окремих містах - наприклад, у Владивостоці та Хабаровську - протестувальники отримали дозвіл влади на проведення акцій. Мітинги в інших містах - включаючи збори на Пушкінській площі в Москві і на Двірцевій площі у Санкт-Петербурзі - проходять несанкціоновано.

Протестуючі вийшли на вулиці Іркутська, Барнаула, Комосмольска-на-Амурі, Південно-Сахалінська, Кемерово, Красноярська, Новокузнецька, Пензи, Самари, Томська, Челябінська, Якутська, Єкатеринбурга, Калінінграда, Тюмені, Ростова-на-Дону, Москви і Петербурга.Кількість учасників протестів у більшості міст складала від декількох десятків до декількох тисяч осіб.

Символом акції Він нам не цар! стали паперові корони, які надягали протестувальники.

Найбільш масштабні акції пройшли в Москві, де поліція спробувала силою розігнати акцію і витіснила людей з Пушкінської площі, та в Санкт-Петербурзі.

У російській Північній столиці протестуючих відтіснили з Двірцевої площі, після чого вони вирушили ходою вулицями міста. Натовпи людей зайняли Невський проспект. Люди ігнорували встановлені в центрі міста огорожі і кордони міліції.

Чого вимагали протестувальники

Найпопулярніші з гасел, які скандували на мітингах - Раз, два, три, Путін йди!, Геть царя!, Путін - лижі - Магадан!, Люстрації!, Свободу Телеграму!, Проти шахраїв і злодіїв!, Путін - злодій!, Ми тут влада!

5 травня - це мітинг людей, які хочуть заявити про те, що вони громадяни, незгодні з тим, що їх виключають із політичного життя

Крім того, демонстранти вимагають забезпечення відкритої політичної конкуренції, повернення виборів на всіх рівнях влади, боротьби з корупцією, судової реформи, звільнення політичних в'язнів, свободи ЗМІ та інтернету.

"5 травня - це мітинг людей, які хочуть заявити про те, що вони громадяни, які не згодні з тим, що їх ігнорують і повністю виключають із політичного життя", - заявив в інтерв'ю телеканалу Настоящее время голова федерального штабу Навального Леонід Волков.

Дані про затримання

У більшості міст поліція затримувала протестуючих під час акцій. Загальна кількість затриманих, за даними російських ЗМІ, перевищує 700 осіб.

Найбільше затриманих в Москві - 323 людини. За даними на 16:00, в Челябінську затримано 163 особи, в Якутську - 75 осіб, в Красноярську - 45 осіб, в Краснодарі - 30 осіб, в Калузі - 28 осіб, в Новокузнецьку - 26 осіб.

"Ви не повірите": силовики почали масові затримання дітей на акції Він нам не цар у РФ - фото, відео

Ініціатор акції Олексій Навальний був затриманий біля Пушкінської площі в Москві. Співробітників його штабу також затримали в багатьох регіонах. Крім того, у Москві були затримані близько 40 осіб, включаючи позаштатного фотокореспондента Нової газети Михайла Гребенщикова. Поліція застосовувала силу і гумові кийки.

Влада не давала дозволу на проведення акції в російській столиці, однак Навальний закликав своїх прихильників мирно вийти на Пушкінську площу, посилаючись на право, передбачене російською Конституцією.

Ще до початку протестів в центр Москви стягнули поліцію, ОМОН, Росгвардію і автозаки.

Крім того, під час акції в центрі російської столиці відбулися кілька бійок протестувальників проти Путіна з прихильниками провладної Національно-визвольного руху (НОД).

Очевидці опублікували відео жорстких затримань на акції Він нам не цар у Красноярську

У Якутську після несанкціонованого мітингу поліція затримала 75 осіб - майже всіх учасників протесту, повідомив виданню Сибирь.Реалии керівник місцевого штабу Навального Анатолій Наговіцин. Два заздалегідь підготовлених ОМОНом автобуси повністю заповнили людьми.

У Челябінську 16 осіб затримали ще до початку акції під різними приводами, більшість з них - волонтери штабу Навального. Деяким заявили, що вони затримані за підозрою в крадіжці.

У Барнаулі більшість затриманих відпустили через кілька годин.