Пучдемон назвав умову повернення в Іспанію

17 грудня 2017, 14:37
389
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Карлес Пучдемон

Екс-глава Каталонії Карлес Пучдемон заявив, що повернеться до Іспанії, якщо перемогу на місцевих виборах 21 грудня здобудуть прихильники незалежності регіону

Про це повідомило каталонське видання La Vanguardia.

"Якщо будуть поважатися підсумки виборів, і цей результат буде полягати в тому, що стаття 155 буде відкинута каталонцями, оскільки ці вибори є плебісцитом з приводу 155-ї статті, у мене не буде іншої альтернативи, окрім як повернутися", - сказав Пучдемон.

За його словами, через застосування Мадридом 155-ї статті Конституції Іспанії паралізувало регіон, що дозволило обмежити самоврядування автономії.

Як повідомлялося, прем'єр-міністр Іспанії Маріано Рахой оголосив про завершення сепаратистського процесу в Каталонії.

Раніше Пучдемон з Бельгії оголосив про старт своєї виборчої кампанії.

Також відсторонений глава Каталонії Карлес Пучдемон заявив, що готовий зустрітися з прем'єр-міністром Іспанії Маріано Рахоєм.

1 жовтня в Каталонії відбувся невизнаний Іспанією і Євросоюзом референдум про незалежність регіону. Каталонська влада заявила, що за відділення проголосувало 90,18%, проти - 7,83% за явки 43,03%.

27 жовтня парламент Каталонії оголосив про незалежність від Іспанії, незважаючи на протест із боку офіційного Мадрида.

У відповідь на це Верхня палата парламенту Іспанії підтримала скасування повноважень автономного уряду Каталонії, а Кабінет міністрів Іспанії ухвалив рішення розпустити парламент і уряд Каталонії.

Після цього Пучдемон і ще деякі каталонські політики виїхали в Брюссель.

3 листопада прокуратура Бельгії отримала ордер на арешт Пучдемона, який направила влада Іспанії.

Перед цим Національна судова колегія Іспанії заарештувала вісьмох відсторонених міністрів уряду Каталонії, а державний прокурор запросив європейський ордер на арешт для колишнього лідера Каталонії Карлоса Пучдемона і ще чотирьох чиновників, які не з'явилися на суд.

Зверніть увагу

18 грудня 2018, 13:49
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
19 грудня 2018, 15:12
Лонгріди
thumb img
Спецпроект