Проти нього повстала країна. Вісім фактів про прем'єра Вірменії Сержа Саргсяна

18 квітня 2018, 15:06
2219
PR
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Саргсян, якого обрали прем'єром, незважаючи на протести, послідовно співпрацює з Росією

У столиці Вірменії Єревані та низці інших міст тривають масові протести у зв'язку з висуненням Сержа Саргсяна, який був протягом двох термінів президентом країни, на пост прем'єр-міністра держави.

НВ наводить найцікавіші факти з його біографії.

1. Серж Саргсян народився 30 червня 1954 року в Нагірно-Карабахській автономної області, яка на той момент входила до складу Азербайджанської РСР, незважаючи на те, що її населення складалося переважно з вірмен. Трудову діяльність почав як токар, а потім займав різні пости у Компартії Азербайджану (1979 - 1988 роки).

2. Після початку конфлікту між Азербайджаном та Вірменією через Нагірний Карабах став одним із засновників Сил самооборони Нагірно-Карабахської Республіки.

3. У 1990 році Саргсяна обрали депутатом Верховної Ради Вірменії. З 1993 по 2007 рік він займав низку міністерських постів і посад в апараті президента Вірменії. У квітні 2007 року Серж Саргсян вперше став прем'єр-міністром Вірменії.

4. 19 лютого 2008 року Саргсяна вперше обрали президентом Вірменії. Прихильники його опонента Левона Тер-Петросяна спробували оскаржити результати виборів і провели масові протести в Єревані, які були придушені 1 березня 2008 року. Під час придушення протестів загинули 10 людей - вісім протестувальників і двоє поліцейських. 9 квітня 2008 року Серж Саргсян був приведений до присяги як президент у Єреванському оперному театрі.

5. У своїй передвиборчій програмі 2013 року Саргсян пообіцяв збільшити гарантії безпеки Нагірного Карабаху та його народу.

6. У вересні 2013 року Вірменія під керівництвом Саргсяна оголосила про намір вступити в Євразійський економічний союз з Білоруссю, Казахстаном та Росією. Договори, спрямовані на приєднання Вірменії до Євразійського економічного союзу, були підписані 9 жовтня 2014 року. Договір про приєднання Вірменії набув чинності 2 січня 2015 року. Саргсян послідовно підтримує Росію на міжнародній арені. Зокрема, 16 квітня 2018 року він заявляв, що Росія повинна повернутися в ПАРЄ і негативно відгукнувся про санкції ПАРЄ проти Росії у зв'язку з її агресією проти України.

7. У 2015 році Серж Саргсян ініціював конституційну реформу, яка передбачала перехід до парламентської форми правління. Реформа різко обмежила функції президента і дала більше повноважень прем'єру. Представники опозиції виступили проти реформи, стверджуючи, що правляча Республіканська партія Вірменії на чолі із президентом Саргсяном прагне на довгі роки залишитися при владі. Сам Саргсян до референдуму про зміни в конституції заявляв, що не претендуватиме на посаду прем'єр-міністра. 7 грудня стало відомо, що більшість виборців на референдумі підтримали конституційну реформу.

8. Незважаючи на обіцянку Саргсяна, правляча Республіканська партія Вірменії висунула його на посаду прем'єра 14 квітня 2018 року. 17 квітня парламент Вірменії обрав його головою уряду. У зв'язку з цим у Єревані та інших містах тривають масові протести.

НВ