Протести в Білорусі не припиняться — Тіхановська

4 вересня 2020, 09:32

Світлана Тіхановська заявила, що акції протесту в Білорусі не припиняться.

В інтерв'ю японському телеканалу NHK вона сказала, що білоруський народ є рушійною силою щоденних протестів і може здійснити сильний вплив на Олександра Лукашенка.

Тіхановська також прокоментувала заяву Лукашенка про можливі нові президентські вибори після внесення зміни до Конституції країни. За її словами, повторне голосування має відбутися до прийняття поправок.

Відео дня

Вона додала, що народ не погодиться із запропонованим Лукашенко підходом, оскільки на це піде тривалий час.

Крім того, Тіхановська висловила стурбованість у зв'язку з можливим втручанням Росії у справи її країни.

У Білорусі 9 серпня пройшли вибори президента, відразу після яких по всій країні почалися масові протести і страйки. Білоруси вимагають чесних виборів без Олександра Лукашенка.

ЦВК країни заявив, що Олександр Лукашенко нібито набрав 80,08% голосів, тоді як його головний конкурент Світлана Тіхановська всього 10,09%. Лідер опозиції зараз перебуває в Литві.

Через кілька днів представники опозиції оголосили про створення Координаційної ради для забезпечення мирної передачі влади.

Акції протесту супроводжувалися кривавими нападами з боку силовиків. Бійці ОМОН застосовували проти мирних громадян водомети, гумові кулі, сльозогінний газ і світлошумові гранати.

Показати ще новини
Радіо НВ
X