Протести у Шрі-Ланці. Президент і прем'єр погодилися піти у відставку, кількість постраждалих зросла до 55 осіб

9 липня 2022, 23:30
У ході протестів кількість постраждалих зросла до 55 осіб, троє з яких отримали вогнепальні поранення (Фото:REUTERS/Dinuka Liyanawatte)

У ході протестів кількість постраждалих зросла до 55 осіб, троє з яких отримали вогнепальні поранення (Фото:REUTERS/Dinuka Liyanawatte)

Президент Шрі-Ланки Готабая Раджапакса та прем'єр-міністр Раніл Вікремесінгхе оголосили про готовність піти у відставку на тлі багатотисячних протестів у країні.

Президент країни оголосив, що піде у відставку 13 липня, повідомляє Reuters. За кілька годин до цього прем'єр також підтвердив у Twitter свою готовність піти у відставку.

«Щоб забезпечити продовження роботи уряду, включаючи безпеку всіх громадян, я приймаю найкращу рекомендацію сьогоднішніх партійних лідерів — поступитися місцем всепартійному уряду. Щоб полегшити це, я піду з посади прем'єр-міністра», - написав Вікремесінгхе.

Відео дня

Під час протестів кількість постраждалих зросла до 55 осіб, троє з яких отримали вогнепальні поранення, повідомляє СNN.

Загалом у протестах брало участь 100 тисяч людей. 9 липня повідомлялося, що натовп мітингувальників увірвався до офіційної резиденції президента та його секретаріату, а також підпалив приватний будинок прем'єра.

Шрі-Ланка переживає найважчу економічну кризу з моменту здобуття незалежності у 1948 році. Острів з населенням 22 мільйони людей бореться з гострою нестачею іноземної валюти, що обмежило імпорт основних видів палива, продуктів харчування та ліків.

Криза настала у зв'язку з пандемією COVID-19, що завдала удару по економіці, яка залежить від туризму. Також скоротилися грошові перекази від іноземних робітників. Криза посилилася накопиченням величезного державного боргу, зростанням цін на нафту та забороною на імпорт хімічних добрив минулого року, яка спустошила сільське господарство. Багато хто звинувачує у занепаді країни президента Раджапакса. Учасники мирних протестів із березня вимагали його відставки.

Показати ще новини
Радіо NV
X