Прокуратура Іспанії вимагає до 25 років в'язниці для каталонських політиків

2 листопада 2018, 16:00
106
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Лідерам Каталонії загрожує до 25 років в'язниці

Прокуратура Іспанії просить призначити терміни ув'язнення до 25 років для лідерів каталонських сепаратистів за звинуваченнями у заколоті та розтраті державних коштів.

Сторона звинувачення вимагає для 12 каталонських лідерів від семи до 25 років в'язниці. Максимальне покарання прокуратура просить для колишнього віце-голови Женералітету Каталонії Оріола Жункераса, передає AFP.

Крім Жункераса, прокурори наполягають на 17-річному ув'язненні інших впливових каталонських лідерів - Жорді Санчеса і Жорді Куішар, а також колишнього спікера парламенту Каталонії Карме Форкадель.

[see_also]

Як і чому в Каталонії напередодні оголошеного незаконним референдуму ситуація загострилася до краю

[/see_also]

Очікується, що судовий розгляд у справі каталонських сепаратистів почнеться на початку 2019 року - більш ніж через рік після того, як каталонські лідери спробували вийти зі складу Іспанії в жовтні 2017 року, організувавши невизнаний Мадридом референдум про незалежність.

Нагадаємо, що 1 жовтня 2017 року у Каталонії пройшов невизнаний Іспанією і Євросоюзом референдум про незалежність регіону. Каталонська влада заявила, що за вихід проголосувало 90,18%, проти - 7,83% при явці 43,03%.

27 жовтня 2017 року парламент Каталонії оголосив про незалежність від Іспанії, незважаючи на протест з боку офіційного Мадрида.

Слідом за рішенням каталонського парламенту Верхня палата парламенту Іспанії скасувала повноваження автономного уряду Каталонії, а уряд Іспанії розпустив парламент і уряд Каталонії.

1 серпня 2018 року новий соціалістичний уряд Іспанії вперше з 2011 року провів переговори з представниками Каталонії. Представники Каталонії порушили питання про можливість проведення нового референдуму про незалежність і закликали звільнити сепаратистів, яких утримують у в'язниці після невдалої спроби відокремитися від Іспанії в 2017 році.

У вересні очільник уряду Каталонії Кім Торра анонсував нову кампанію з виходу автономії зі складу Іспанії.