Прокуратура Чорногорії назвала головних організаторів спроби держперевороту в 2016 році

6 вересня 2017, 18:23
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Прокуратура Чорногорії назвала головних організаторів спроби держперевороту в 2016 році - фото

Фото: The Telegraph

Фото ймовірних організаторів держперевороту в Чорногорії

Прокуратура Чорногорії назвала двох агентів російської розвідки Едуарда Шишмакова і Володимира Попова організаторами спроби державного перевороту в країні в 2016 році, передає BalkanInsight 

За даними слідства, співробітники Головного розвідувального управління Міноборони РФ Едуард Шишмаков і Володимир Попов організували злочинну мережу з громадян Сербії і Чорногорії, які планували в жовтні 2016 року вбити тодішнього прем'єр-міністра Міло Джукановича.

Зазначається, що Шишмаков і Попов знаходяться в розшуку, їх судять заочно.

Крім того, чорногорська прокуратура звинувачує 12 осіб, включаючи лідерів головної опозиційної сили Демократичний фронт Андрія Мандича та Мілана Кнежевича, в "злочинній змові" з метою "здійснення терористичних актів" і підриву конституційного ладу. Їм загрожує до 15 років в'язниці.

Нагадаємо, що раніше британська газета The Telegraph опублікувала фото можливих організаторів невдалого державного перевороту в Чорногорії - офіцерів ГРУ Едуарда Шишмакова і Володимира Попова. Знімки могли бути зроблені в парку Белграда, звідки вони, ймовірно, стежили за людиною, найнятою для повалення уряду Чорногорії.


16 жовтня 2016 року в столиці Чорногорії Подгориці були затримані щонайменше 15 осіб за підозрою в підготовці до терактів, які повинні були бути здійснені під час парламентських виборів.

Прокуратура Чорногорії заявила, що до невдалої спроби держперевороту 16 жовтня причетна група "російських націоналістів", які крім терактів, готували вбивство прем'єр-міністра Міло Джукановича. У прокуратурі вважають, що вбити главу уряду повинен був стрілець "з дальньої дистанції".

Росія заперечує причетність до спроби повалити прозахідний уряд Чорногорії, хоча Москва підтримує Демократичний фронт і інші опозиційні групи, які виступають проти членства в НАТО і підтримують тісні зв'язки з Кремлем.

Журнал НВ (№ 21)

Парламентскі списки

Завдяки двом новим політичним силам на парламент чекає безпрецедентне в історії України оновлення

Читати журнал