Проблеми з харчуванням і брак ліків: в ООН розповіли про гуманітарні проблеми у КНДР

12 липня 2018, 10:14
119
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

КНДР не вдалося впоратися з проблемою дитячого недоїдання, відсутністю доступу до чистої води і нестачею ліків, відзначили в ООН

Координатор ООН з гуманітарних питань Марк Лоукок за підсумками свого візиту до КНДР розповів, що протягом 20 років ситуація покращилася, однак країна, як і раніше, не позбулася "значних викликів у гуманітарній сфері".

Зокрема, за його словами, близько половини дітей в сільській місцевості у КНДР не мають доступу до чистої води, повідомляє DW.

Представник ООН також зазначив, що КНДР "залишається дуже вразливою до природних катастроф".

Кількість дітей, які страждають від затримки росту через недоїдання, знизилася з 28% в 2011 році до 20%, повідомив Лоукок, однак нинішній показник все ще високий.

Крім проблем з харчуванням і доступом до чистої води координатор ООН відзначив брак ліків і медичного обладнання. Зокрема, в одній з відвіданих ним лікарень були медичні препарати тільки для 40 з 140 хворих на туберкульоз пацієнтів.

За даними Лоукока, ООН має намір зібрати близько 95 мільйонів євро, щоб поліпшити ситуацію в охороні здоров'я і постачання продовольством для 6 мільйонів жителів КНДР.

Наразі за підтримки урядів Канади, Швейцарії і Швеції зібрано лише 10% необхідної суми, зазначив представник ООН.