Про що сказав Путін у щорічному посланні до Федеральних зборів. Головні тези

7 коментувати
Президент РФ виступив зі щорічним посланням до Федеральних зборів

Президент РФ виступив зі щорічним посланням до Федеральних зборів

3 грудня президент Російської Федерації Володимир Путін виступив зі щорічним посланням до Федеральних зборів

НВ зібрало головні тези виступу Путіна, який тривав близько години.

1. "Туреччина не відбудеться за вбивство росіян помідорами". РФ не зупиниться виключно на обмежувальних заходах у сфері економіки, хоча і не буде застосовувати проти Туреччини грубу воєнну силу у відповідь на інцидент із Су-24. Президент РФ також знову звинуватив уряд Туреччини в торгівлі з терористами. "Саме на ці гроші бандити вербують найманців, закуповують зброю, організовують нелюдські теракти, спрямовані проти наших громадян, проти громадян Франції, Лівану, Малі".

2. Анексувавши український Крим, "Росія у повний голос заявила про себе як сильна самостійна держава з тисячолітньою історією", заявив Путін. Однак під час своєї промови президент РФ жодного разу не згадав про війну в Донбасі.

3. Подякував російським військовим у Сирії і заявив, що загроза тероризму зростає. Путін також сказав, що "В боротьбі з тероризмом Росія продемонструвала граничну відповідальність і своє лідерство".

4. Запропонував скоротити кількість присяжних у російських судах: "потрібно подумати про скорочення кількості присяжних до 5-7 осіб".

5. Попросив Російську Держдуму декриміналізувати статті щодо податкових злочинів. За 2014 рік були порушені 200 тисяч справ за економічним складом. До суду дійшли 46 тисяч справ, ще 12 тисяч розвалилися в суді. Це руйнує діловий клімат.

6. Хоча "період низьких цін на сировину, як і, можливо, зовнішні обмеження, можуть затягнутися надовго", президент РФ заявив, що бачить позитивні тенденції в економіці РФ.

7. Путін запропонував продовжити амністію "капіталів, які повертаються в Росію" ще на півроку, тому що "бізнес поки що не поспішає скористатися цією можливістю".

8. Президент РФ запропонував "вилучати у недобросовісних власників сільгоспземлі, які використовуються не за призначенням і продавати їх на аукціоні".

9. Росія до 2020 року повинна повністю забезпечувати себе продовольством, вона "здатна стати найбільшим світовим постачальником здорових, екологічно чистих, якісних продуктів харчування, які давно вже зникли у деяких західних виробників". Товары з РФ повинні постачатися через інтернет у всі країни світу. Потрібно надати податкові гарантії тим компаніям, які зацікавлені в імпортозаміщенні.

10. Росія вийшла на якісно новий рівень у співпраці з Євразійським союзом.

11. Вже три роки в РФ природний приріст населення. Програма материнського капіталу складна для бюджету, але треба продовжити її ще, як мінімум, на два роки.

12. Потрібно створити в системі обов'язкового медичного страхування спеціальну федеральну частину для проведення дорогих операцій. У 2014 році були проведені 715 тисяч складних операцій.

12. Некомерційні організації, що зарекомендували себе як бездоганні партнери держави, повинні отримувати до 10% коштів регіональних і муніципальних соціальних програм. Буде запущено президентський грант для підтримки НКО.

14. На ремонт і будівництво нових шкіл потрібно виділити до 50 млрд рублів.

Раніше повідомлялося, що під час свого звернення до Федеральних зборів Путін закликав до створення єдиного антитерористичного фронту під егідою ООН.

За матеріалами: Дождь, РИА Новости, УНІАН


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Країни ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: