Президента Банку Латвії затримали за підозрою у корупції

18 лютого 2018, 15:35
541
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Ілмар Рімшевіч

Латвійське Бюро з боротьби та запобігання корупції призначило президенту Банку Латвії Ілмару Рімшевічу статус затриманого в рамках кримінальної справи.

Про це заявив прем'єр-міністр Маріс Кучінскіс, передає Delfi.

"Зараз ні у мене, ні у інших посадових осіб немає жодних підстав втручатися в роботу БПБК. Відомство діє професійно і точно. Як тільки керівництво БПБК визнає за необхідне надати суспільству інформацію про хід слідства, це негайно буде зроблено. Уряд повністю довіряє антикорупційному бюро і готовий надати всю необхідну підтримку, не допускаючи ніякого втручання в роботу БПБК", - зазначив Кучінскіс.

Кучінскіс наголосив, що він як прем'єр-міністр разом з міністром фінансів і урядом стежить за тим, щоб Банк Латвії повноцінно і якісно виконував всі свої зобов'язання. Він додав, що немає ніяких ознак, що свідчать про загрози для фінансової системи Латвії.

Як відомо, в п'ятницю, 16 лютого, працівники БПБК провели обшуки в кабінеті Рімшевіча і в його будинку. В цей же день правоохоронці затримали бізнесмена Маріса Мартінсонса.

За даними ЗМІ, слідство розглядає три протиправних дії: вимагання хабара для посадової особи, вимагання групою осіб за попередньою змовою і посередництво при дачі хабара.

Слідчі підозрюють, що в Латвії в сфері організованої злочинності діє група, члени якої розділили сфери діяльності. Використовуючи службове становище і політичний вплив, група, можливо, вимагала хабара, в тому числі і у кредитних установ.

Раніше повідомлялося, що Приватбанк попередив клієнтів про нову небезпечну схему масового фішингу особистих даних.

Зверніть увагу

20 грудня 2018, 15:13
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
4 січня, 09:45
Лонгріди
thumb img
Спецпроект