Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Президент Словаччини призначив нового прем'єр-міністра

15 березня, 17:14
212
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Петер Пеллегріні

Президент Словаччини Андрій Кіска призначив нового прем'єр-міністра Петера Пеллегріні, повідомляє Reuters.

У четвер, 15 березня, Кіска прийняв відставку попереднього прем'єра Роберта Фіцо і призначив на цю посаду Петера Пеллегріні, який сформує новий уряд.

Пеллегріні займав пост віце-прем'єра в уряді Фіцо і також належить до правлячої партії SMER.

Раніше екс-прем'єр Фіцо озвучив умову своєї відставки, яку вимагала громадськість і опозиція на тлі гучного вбивства журналіста-розслідувача Яна Кучака. Фіцо вимагав від президента відмови від дострокових виборів і згоди на роботу коаліції в її нинішньому складі.

При цьому, депутати парламенту Словаччини   хотіли провести 19 березня голосування про вотум недовіри уряду Фіцо.

Фіцо очолив коаліційний уряд після виборів в 2016 році. Також він займав крісло прем'єра в 2006-2010 роках і з квітня 2012 року.

27-річний журналіст Ян Кучак і його дівчина були застрелені в своєму будинку в місті Велка-Мака. Це стало першим в історії країни вбивством журналіста-розслідувача. Злочин спровокував масові акції протесту в країні з вимогою відставки уряду.

Кучак працював над темою про шахрайство з грошима ЄС і можливу причетність до цього італійської мафії з клану Ндрангета.

За даними ЗМІ, зв'язки мафією мали найближчі соратники прем'єр-міністра Фіцо - його помічниця Марія Трошкова і глава Радбезу Вільям Ясан. Обидва чиновника тимчасово покинули свої пости на час проведення розслідування.