Президент Польщі підписав резонансний закон про Інститут національної пам'яті

6 лютого 2018, 22:34
744
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Анджей Дуда

У вівторок, 6 лютого, президент Польщі Анджей Дуда підписав поправки до закону про Інститут національної пам'яті, які вводять кримінальне переслідування за використання формулювання "польські табори смерті" і заперечення геноциду польського народу.

Про це агентству PAP повідомив прес-секретар польського президента Кшиштоф Лапіньскі.

Напередодні Анджей Дуда пообіцяв підписати закон і передати його до Конституційного суду.

Нагадаємо, що 1 лютого верхня і нижня палати парламенту Польщі ухвалили закон про Інститут національної пам'яті, який значно розширює повноваження установи в справі розслідування "злочинів, скоєних проти польського народу і його доброго імені".

Даний закон вводить кримінальне покарання за публічні висловлювання про причетність поляків до Голокосту в роки Другої світової війни. Зокрема, мова йде про використання формулювання "польські табори смерті".

Крім того, вводяться штрафи і тюремні терміни за заперечення злочинів українських націоналістів проти поляків. Ця норма стосується Волинської різанини, яку Варшава раніше визнала геноцидом.

З критикою цього закону виступили США, Ізраїль і Україна. В ізраїльському МЗС повідомили, що Ізраїль з абсолютною серйозністю розглядає будь-які спроби оскаржити історичну правду. Держдеп США закликав Варшаву переглянути закон.

[see_also]

Польща ввела кримінальну відповідальність за "неправильну" інтерпретацію Голокосту. Це не сподобалося Україні, Ізраїлю та США

[/see_also]

Зверніть увагу

4 січня, 09:45
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
20 грудня 2018, 15:13
Лонгріди
thumb img
Спецпроект