Президент Польщі підписав резонансні закони про реформу суду

20 грудня 2017, 20:40
287
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

 Анджей Дуда вважає, що реформа поверне людям віру у систему правосуддя

Президент Польщі Анджей Дуда підписав закони про Верховний суд і Краєву раду судівництва, через які Єврокомісія рекомендувала запровадити санкції

Польський лідер наголосив, що підписані закони були подані на розгляд парламенту 24 вересня, а на попередні він наклав вето. У нові редакції були внесені зміни щодо повноваження міністра юстиції і правила виходу на пенсію суддів Верховного суду, передає Польське радіо.

Він також заперечив заяви критиків про те, що реформа судових органів є загрозою для демократії та верховенства права. За його словами, підписані закони мають повернути людям віру в суди і систему правосуддя.

Згідно з судовою реформою, кількість суддів Верховного суду буде збільшена, що, на думку президента, має пришвидшити прийняття судових рішень. У Верховному суді діятимуть дві нові палати. Одна - для розгляду вироків, інша слідкуватиме за помилками судів.

Нагадаємо, що Єврокомісія запустила процедуру запровадження безпрецедентних санкцій проти Польщі через місцеву судову реформу. На думку Брюсселя, запланована у країні судова реформа ставить під загрозу принцип верховенства права. Польщі дали три місяці на перегляд реформи, інакше ЄС може позбавити Варшаву права голосу.

У МЗС Польщі заявили, що безпрецедентне рішення Єврокомісії є політично мотивованим, адже Варшава лише імпортує рішення, які вже існують в інших країнах ЄС.