Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Президент Польщі підписав зміни до резонансного закону про Інститут нацпам'яті

27 червня, 19:41
216
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Анджей Дуда

Президент Польщі Анджей Дуда підписав зміни до закону про Інститут національної пам'яті, скасувавши тюремне покарання  за висловлювання про причетність поляків до Голокосту.

Про це повідомили в канцелярії польського президента, передає Reuters.

Раніше в середу Нижня палата польського парламенту ухвалила поправки до закону про Інститут національної пам'яті.

Нагадаємо, 1 березня в Польщі офіційно набув чинності закон про Інститут національної пам'яті, який значно розширює повноваження установи в справі розслідування "злочинів, скоєних проти польського народу і його доброго імені".

Відповідно до закону, органи правосуддя Польщі зможуть залучати до кримінальної відповідальності з перспективою ув'язнення до трьох років, в тому числі і тих, хто буде заперечувати злочини "українських націоналістів" проти громадян Польщі.

Крім того, вводилася кримінальна відповідальність за публічні висловлювання про причетність поляків до Голокосту в роки Другої світової війни. Зокрема, мова йде про використання формулювання "польські табори смерті".

З критикою цього закону виступили США, Ізраїль і Україна. В ізраїльському МЗС повідомили, що Ізраїль з абсолютною серйозністю розглядає будь-які спроби оскаржити історичну правду. Держдеп США закликав Варшаву переглянути закон.

Головне

Світ/Країни

Вчора, 23:48

article_img
Сербія попросила скликати Раду безпеки ООН через ситуацію в Косові

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися