Президент Грузії вважає необґрунтованим кримінальне переслідування Саакашвілі

5 січня 2018, 16:27
1331
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Георгій Маргвелашвілі

Президент Грузії Георгій Маргвелашвілі вважає необґрунтованим кримінальне переслідування прокуратурою колишнього президента Міхеіла Саакашвілі

За словами президента Маргвелашвілі, все заяви прокуратури щодо Саакашвілі є політичними.

"Після початку кримінального переслідування колишнього президента Саакашвілі на підставі його конституційного права про помилування ув'язнених прокуратура зробила і політичні заяви, що ще більш погіршило підозри про спроби невірної інтерпретації конституційних повноважень президента і створення проблем для конституційного балансу", - цитує Маргвелашвілі Інтерфакс-Україна.

Маргвелашвілі вважає, що з міжнародної точки зору початок кримінального переслідування на підставі статті Конституції породжує багато запитань і "завдає серйозного удару по міжнародному іміджу Грузії".

"Є підозри, що початок переслідування за цією статтею має на меті обмеження президентських повноважень і ослаблення інституту президента", - додав він.

При цьому, президент не має наміру давати коментарі з приводу сьогоднішнього конкретного рішення Тбіліського міського суду, згідно з яким Саакашвілі винесено вирок про трирічне тюремне ув'язнення.

5 січня Тбіліський міський суд визнав колишнього президента Саакашвілі винним в зловживанні службовими повноваженнями. Політик заочно засуджений до трьох років позбавлення волі у "справі Сандро Гиргвліані".

Саакашвілі назвав вирок грузинського суду незаконним і таким, що суперечить всім міжнародним, національним нормам, а також здоровому глузду.

Зверніть увагу

20 грудня 2018, 15:13
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
19 грудня 2018, 10:32
Лонгріди
thumb img
Спецпроект