Президент Австрії доручив Себастіану Курцу сформувати новий уряд

20 жовтня 2017, 17:05
119
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Президент Австрії доручив Себастіану Курцу сформувати новий уряд - фото

Президент Александер Ван дер Беллен (ліворуч) буде уважно стежити за формуванням нового уряду

Президент Австрії Александер Ван дер Беллен доручив у п'ятницю, 20 жовтня, лідеру консервативної Австрійської народної партії (АНП) Себастіану Курцу сформувати уряд, повідомляє DW

Президент Австрії пообіцяв стежити за формуванням уряду та звертати особливу увагу на те, щоб "в центрі перебували інтереси всієї Австрії та її населення".

У свою чергу, Курц зазначив, що планує спершу провести зондувальні зустрічі з керівниками всіх партій, які представлені в новому складі парламенту.

Після цього вже наступного тижня можуть розпочатися коаліційні переговори про формування уряду. Очікується, що АНП створить урядову коаліцію з правопопулістською Австрійською партією свободи (АПС).

"Я хочу утвердити нову політичну культуру, новий політичний стиль. Я хочу, щоб уряд мав сміливість та непохитність здійснити реальні зміни в Австрії", - заявив Курц.

У неділю, 15 жовтня, у Австрії пройшли парламентські вибори, за результатами яких АНП Курца отримала 31,4% голосів. На другому місці знаходиться Соціал-демократична партія Австрії, яка отримала 26,6% підтримки. Трійку лідерів замикає права Австрійська партія свободи, яка набрала 26,5% голосів.

Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською