Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Прем'єр-міністр Данії прокоментував будівництво Північного потоку-2

13 квітня, 02:26
1191
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Прем'єр-міністр Данії підтримав Ангелу Меркель в питанні Північного потоку-2

Прем'єр-міністр Данії Ларс Лекке Расмуссен заявив, що його країна може уповільнити здійснення проекту Північний потік-2.

Таку заяву він зробив після зустрічі з Ангелою Меркель, передає телеканал TV2.

"Данія не може законним чином запобігти здійсненню проекту Північний потік-2, але ми можемо уповільнити його", - заявив Расмуссен.

Він також зазначив, що підтримує позицію Меркель про те, що необхідно зберегти транзит через територію України.

"Ми несемо відповідальність за Україну", - заявив прем'єр-міністр.

Раніше повідомлялося, що регіональне адміністративне управління Південної Фінляндії видало дозвіл на будівництво газопроводу Північний потік-2 в своїй винятковій економічній зоні.

Нагадаємо, що 12 листопада глава Європейської ради Дональд Туск закликав країни ЄС прискорити роботу над законодавчим блокуванням російського проекту Північний потік-2.

Крім того, член Європейської комісії з енергетики і кліматичних змін Мігель Аріас Каньете заявив, що Північний потік-2 не представляє пріоритетного інтересу для газопостачання Євросоюзу.

Пізніше глава МЗС ФРН Зігмар Габріель розкритикував пропозицію Єврокомісії внести поправки в Третій енергопакет ЄС, щоб ускладнити реалізацію проекту газопроводу Північний потік-2.

В кінці листопада Данія заблокувала будівництво Північного потоку-2, прийнявши закон, що забороняє проходження російського газопроводу через її територіальні води. У зв'язку з цим Росія змушена була розробити альтернативний маршрут в обхід цієї країни.

8 грудня Газпром заявив про підписання всіх контрактів для будівництва Північного потоку-2.

Крім того, у грудні Газпром отримав часткове дозвіл Німеччини на будівництво Північного потоку-2.

У кінці березня, компанія Nord Stream 2 AG отримала дозвіл на будівництво і експлуатацію газопроводу Північний потік-2 в німецькій виключній економічній зоні. У МЗС України це рішення назвали технічним.

5 квітня Верховна Рада закликала іноземні парламенти і уряди і світову бізнес-громадськість не брати участь в підготовці, фінансуванні або лобіюванні будівництва газопроводу Північний потік-2.

Головне

Світ/Країни

Сьогодні, 04:58

article_img
У Держдепі закликали Німеччину прислухатися до розмов про небезпеку Північного потоку-2

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися