Прем'єр Іспанії: Заарештовані лідери сепаратистських рухів зможуть брати участь у виборах в Каталонії

15 листопада 2017, 08:09
239
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

За словами Рахоя, лідери сепаратистського руху в Каталонії зможуть брати участь у виборах 21 грудня, незважаючи на арешт

Прем'єр-міністр Іспанії Маріано Рахой заявив, що всі заарештовані лідери сепаратистського руху зможуть взяти участь в регіональних виборах в Каталонії, оскільки їм судом не заборонено займатися політикою

У зв'язку з цим прем'єр закликав жителів Каталонії забезпечити високу явку на виборах, щоб до влади прийшли партії, які не підтримують відділення регіону від Іспанії, повідомляє DW.

"Подібна заборона може слідувати тільки з судового вироку, а він винесений не був", - сказав глава іспанського уряду.

Рахой також засумнівався в тому, що заарештовані політики зможуть виконувати свої функції в разі, якщо будуть обрані, але засуджені судом до тюремного ув'язнення.

Позачергові парламентські вибори в Каталонії призначені на 21 грудня. Після їх проведення і обрання нового парламенту введена в дію 155 стаття Конституції Іспанії, яка передбачає скасування автономії Каталонії, втратить свою силу.

1 жовтня в Каталонії пройшов невизнаний Іспанією і Євросоюзом референдум про незалежність регіону. Каталонська влада заявила, що за відділення проголосувало 90,18%, проти - 7,83% при явці 43,03%.

27 жовтня парламент Каталонії оголосив про незалежність від Іспанії, незважаючи на протест з боку офіційного Мадрида.

У відповідь на це Верхня палата парламенту Іспанії підтримала скасування повноважень автономного уряду Каталонії, а Кабінет міністрів Іспанії ухвалив рішення розпустити парламент і уряд Каталонії.