Прем'єр Іраку оголосив про завершення війни проти Ісламської держави

9 грудня 2017, 14:59
95
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Єдність і рішучість дозволили нам здобути перемогу над ворогом - прем'єр Іраку

Прем'єр-міністр Хайдер аль-Абаді в суботу, 9 грудня, оголосив про завершення трирічної війни проти терористичної організації Ісламська держава

"Наші сили повністю відновили контроль над іраксько-сирійським кордоном, і тому я оголошую про припинення війни проти ІД"- сказав Абаді на конференції в Багдаді, передає AFP.

У своїй промові іракський прем'єр наголосив на єдності і рішучості як факторах успіху проти бойовиків, які "хотіли вбити нашу цивілізацію".

"Ми перемогли за короткий період", - вважає аль-Абаді.

ІДІЛ (або ІД) захопили значну територію Іраку на північ і захід від Багдада в блискавичному наступі в 2014 році. Прем'єр вважає, що ця війна велася під загрозою існування самої Іракської держави.

Боротьба з бойовиками ІД в Іраку велася за допомогою авіації під керівництвом західної коаліції на чолі зі США.

Відзначимо, ІД втратила свої стратегічні позиції також і в Сирії. При цьому вже 21 листопада іракський уряд заявив, що Ісламська держава з військової точки зору зазнала повної поразки на території Іраку.

За даними американських військових, станом на листопад 2017 року бойовики ІДІЛ втратили 95% територій свого "халіфату", який проголосили в 2014 році на великих територіях Іраку і Сирії.

Зверніть увагу

20 грудня 2018, 15:13
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
4 січня, 09:45
Лонгріди
thumb img
Спецпроект