Представника ООН не допустили до перевірки в’язниць у Криму

9 червня 2018, 22:09
157
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Нільс Мельцер

Спеціального доповідача ООН із протидії тортурам Нільса Мельцера не допустили до моніторингу місць несвободи в анексованому Росією Криму.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

За словами спецдоповідача ООН, він не зміг відвідати окупований Росією Крим, оскільки російська влада поставила йому умову, щоб візит відбувався у рамках "процедур, передбачених для офіційного відвідування національної території РФ".

Мельцер зауважив, що знає про факти порушення прав ув'язнених на території півострова, зокрема, що велику кількість осіб етапують з Криму на територію Росії. Також він зустрівся з багатьма жертвами тортур і жорстокого поводження з боку російських силовиків, які залишили півострів.

Спеціальний доповідач ООН щодо запобігання тортурам Нільс Мельцер разом зі своєю командою з 20 травня до 8 червня в Україні оцінював загальну ситуацію щодо заборони катувань або інших видів поводження, що принижують людську гідність. Спецдоповідач ООН розповів, що відвідуючи різні об'єкти на контрольованій Україною території, він отримав безперешкодну свободу пересування до усіх місць, де люди були позбавлені волі.

Раніше Порошенко доручив омбудсмену відвідати українських політв’язнів у РФ та анексованому Криму.

Зверніть увагу

29 грудня 2018, 22:38
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
18 грудня 2018, 13:49
Лонгріди
thumb img
Спецпроект