Правозахисники назвали два поширених порушення в ході дострокового голосування в Білорусі

0 коментувати
Традиційними порушеннями на виборах в Білорусі залишається використання адміністративного ресурсу

Традиційними порушеннями на виборах в Білорусі залишається використання адміністративного ресурсу

11 вересня в Білорусі почався основний день голосування на парламентських виборах, протягом чотирьох днів попереднього голосування спостерігачі зафіксували низку поширених порушень

Моніторинг дострокового голосування в Білорусі проводили спостерігачі правозахисної організації Правозахисники за вільні вибори.

Одними з основних видів порушень в організації назвали: примус до голосування і організований характер дострокового голосування, зазначено у звіті організації.

Також поширеним видом зафіксованих порушень є розбіжність даних спостерігачів з даними дільничних виборчих комісій (ДВК) про кількість проголосувавших.

Загальний відсоток розбіжності в даних за всі чотири дні дострокового голосування склав 14% у бік завищення явки, стверджують правозахисники.

Згідно з повідомленням, на деяких ДВК різниця в даних комісій та спостерігачів щодо явки виборців на достроковому голосуванні носила аномальний характер - у два, три, п'ять і навіть десять разів більше даних спостерігачів.

В цілому представники кампанії констатують, що практика проведення дострокового голосування залишається однією з системних проблем виборчого процесу і створює широкі можливості для використання адміністративного ресурсу та інших маніпуляцій.

Нагадаємо, попереднє голосування в Білорусі можливо для тих громадян, які не можуть прийти на голосування в день виборів. Однак для цього не треба ніяких документальних підтверджень. Серед тих, хто проголосував заздалегідь, в Білорусі часто зустрічалися військовослужбовці. Станом на 10 вересня в достроковому голосуванні взяли участь майже 25% виборців.

Дострокове голосування в країні проходило з 6 по 10 вересня. За даними ЦВК Білорусі, в ньому взяли участь 31,29%.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Країни ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: