У Британії мандрівникам, які порушать правила карантину при в'їзді, може загрожувати до 10 років в’язниці

9 лютого 2021, 19:06

Влада Великої Британії може посилити покарання за порушення карантину при в'їзді до країни, аж до тюремного ув’язнення. Про це заявив міністр охорони здоров’я Метт Хенкок, передає пресслужба уряду.

За словами глави відомства, тим, хто побував у країнах з червоного списку Британії щодо рівня розповсюдження COVID-19 і приховав це, загрожує до десяти років тюремного ув'язнення.

Відео дня

«Я не збираюся вибачатися за суворість цих заходів... Ми маємо справу з однією з найсерйозніших загроз системі громадської охорони здоров'я, з якою наша нація будь-коли стикалася», - сказав Хенкок.

Люди, які не зробили обов'язковий тест на COVID-19 після повернення, повинні будуть заплатити штраф у £1 тис., при повторній нездачі тесту - £2 тис. і продовження карантину до 14 днів.

За порушення карантину після повернення до Великої Британії загрожує до £5 тис. штрафу (до £10 тис. при повторному порушенні).

Зараз в червоному списку Британії 33 країни. Усі, хто прибуває до країни, повинні пройти 10-денний карантин і здати тести на другий і восьмий день.

З 15 лютого влада зобов'яже всіх громадян країни і власників британських дозволів на проживання, які повернулися з країн з високим ризиком зараження коронавірусом, проходити 10-денний карантин в спеціальних готелях.

З 18 січня Велика Британія закрила всі транспортні коридори, щоб в країну не потрапили нові штами коронавірусу.

Що відомо про нові штами коронавірусу

В кінці грудня 2020 року у Великій Британії виявили новий штам коронавірусу. Вчені лондонського Імперського коледжу дійшли висновку, що нова мутація коронавірусу набагато заразніша за попередню.

Пізніше виявили нові штами коронавірусу в ПАР, Бразилії та Німеччини. Вчені припускають, що нові мутації коронавірусу більш заразні, ніж інші варіанти.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, британський штам коронавірусу виявили в 70 країнах і територіях, південноафриканський - в 31. Загалом у світі циркулюють близько 4 тис. штамів.

Показати ще новини
Радіо NV
X