Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Працював над справою Тимошенко й одружений з дочкою російського олігарха. Що відомо про першого засудженого у справі про втручання РФ у вибори в США

4 квітня, 17:26
2619
PR
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Алекса ван дер Цваана засудили до 30 діб ув'язнення

3 квітня у Вашингтоні засудили до 30 діб ув'язнення адвоката Алекса ван дер Цваана. Вирок винесено за дачу неправдивих свідчень у справі проти колишнього голови виборчої кампанії Дональда Трампа Пола Манафорта.

НВ розповідає, що відомо про першого засудженого у справі про втручання Росії в американські президентські вибори у 2016 році.

Співпраця з Манафортом у справі Тимошенко

Як пише BBC, Алекс ван дер Цваан закінчив Королівський коледж у Лондоні. Він володіє російською та французькою мовами.

33-річний голландський адвокат у 2012 році працював на лондонську юридичну фірму Skadden, Arps, Slate, Meagher & Flom. Цю фірму найняв у той час Олександр Лавринович, який був міністром юстиції в уряді президента-втікача Віктора Януковича. Зарубіжні юристи повинні були з'ясувати роль Юлії Тимошенко в підписанні газової угоди 2009 року з Росією. Повідомлялося, що фактично замовником цього юридичної звіту був Пол Манафорт, який на той момент працював на Януковича.

Отримавши відповідний звіт від Skadden, Arps, Slate, Meagher & Flom у грудні 2012 року, у Мін'юсті України заявили, що він свідчить про те, що в "газовій справі" відсутні політичні мотиви.

Команда американського спецпрокурора Роберта Мюллера встановила, що Алекс ван дер Цваан видалив електронну переписку замість того, щоб надати її до офісу спецпрокурора, який зробив відповідний запит про це. За словами Мюллера, видалений документ стосувався роботи у 2012 році ван дер Цваана як представника юридичної фірми Skadden, Arps, Slate, Meagher & Flom у справі Тимошенко.

Радіо Свобода писала, що ван дер Цваан - один із декількох юристів Skadden, допитати яких у справі Тимошенко хоче українська влада.

Впливовий тесть

У червні 2017 року відбулося весілля ван дер Цваана і 22-річної Єви Хан, дочки Германа Хана, який контролює одну з найбільших інвестиційних груп Росії Alfa Group та співзасновника Альфа-банку.

За даними Forbes, статки Германа Хана оцінюються у $9,6 млрд.

Герман Хан народився в Києві, в родині українських євреїв зі Львова. На весіллі Алекса ван дер Цваана та Єви Хан подружки нареченої були одягнені в українські вишиванки. Весілля відбулося в розкішному маєтку Luton Hoo Hotel Golf & Spa у британському Бедфордширі.

#khanderzwaan Russian party ????????

Публікація від Ekaterina (@katiaerokhina)

Ван дер Цваан на суді

За даними американських прокурорів, партнер Пола Манафорта Роберт Гейтс і ван дер Цваан контактували з колишнім російським розвідником, який також працював у лобістській фірмі Манафорта в Україні у вересні та жовтні 2016 року. Президентські вибори в США відбулися в листопаді 2016 року.

Стверджується також, що ван дер Цваан на допиті у Мюллера "визнав, що знав" про зв'язок із росіянами, тому що Гейтс розповів йому про це.

Алекс ван дер Цваан приїхав до суду, щоб вислухати вирок, 3 квітня 2018 року / Фото: EPA

Як писало агентство Reuters, опис "особи А" в судових записах, імовірно, відповідає опису Костянтина Килимника, українця, який працював на Манафорта. Килимник також виступав як посередник між Манафором та російським олігархом Олегом Дерипаскою, близьким до президента Росії Володимира Путіна.

Політичний репортер Дана Мілбек у колонці для The Washington Post писав, що ван дер Цваан приїхав до суду на автомобілі Cadillac Escalade. У залі суду він поводив себе так, ніби нудьгував, а під час винесення вироку стояв, засунувши руку в кишеню.

"Я вибачаюся перед судом... я вибачаюсь перед моєю дружиною і сім'єю", - заявив підсудний.

Суддя Емі Берман Джексон зазначила, що вона отримала письмові заяви від батьків обвинуваченого, його найкращого друга, його вагітної дружини та лікаря дружини, але нічого від самого підсудного. При цьому ван дер Цваан докірливо подивився на свого адвоката.

Суддя додала, що каяття підсудного "дещо стримане, якщо не сказати більше".

НВ