Повний порядок. Оприлюднено рейтинг найчистіших міст Європи

22 травня, 16:17
574
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Відень - європейське місто, у якому найбільше мешканців задоволені його чистотою

Veronika / flickr.com

Серед усіх столиць Європейського союзу найбільше задоволені чистотою своїх міст мешканці Люксембурга та Відня, свідчать дані Євростату. Про любов до свого міста та до його чистоти – у сюжеті Радіо НВ.

У Люксембурзі чистотою міста задоволені 95% мешканців, а в австрійській столиці Відні - 90%. Усього дослідження провели серед містян 109 європейських столиць. Але не всюди мешканці міст задоволені чистотою.

Найбільше вдоволених порядком міст жителі Любляни, Риги та Гельсінки. Там цей показник становить від 80 до 90%. Трохи менше задоволені чистотою своїх міст мешканці Копенгагена, Стокгольма, Лондона, Варшави та Амстердама - приблизно 70% жителів вважають ці столиці чистими. В Брюсселі, Парижі та столиці Мальти Валетті приблизно половина жителів задоволені чистотою своїх міст.

Менше половини мешканців задоволені чистотою свого міста у Бухаресті, Софії, Братиславі, Мадриді, Будапешті, Афінах та Берліні. На чолі рейтингу опинилося місто Вентспілс у Латвії - практично всі його мешканці відповіли, що вони задоволені чистотою. За Вентспілсом йде ще одне латвійське місто Валмієра, далі - іспанське місто Ов’єда, а вже потім – лідер рейтингу Люксембург. Аутсайдер рейтингу - Рим - лише 9% жителів задоволені його чистотою.

Італійська мафія проти чистоти

Високий рівень розвитку суспільства накладає відбиток і на побутову культуру. Саме тому у таких містах, як Люксембург та Відень, найбільше задоволені чистотою серед європейських столиць. Про це розповів директор аналітико-дослідницького центру Інститут міста Олександр Сергієнко. Він також пояснив, чому в таких містах, як Лондон і Париж, середній рівень чистоти, а в невеликих містах Прибалтики - високий.

"Відень – це дуже традиційне консервативне місто, мешканці дбають про це місто. У Лондоні, Парижі, Вавилоні багато приїжджих, багато мігрантів, які не включені у міську культуру. Про Прибалтику – це просто елементи міської культури. Нічого дивного, що в маленьких містах склалася така культурна традиція", -  зазначив Сергієнко.

Сергієнко також розпівів про столицю Італії Рим, який радше можна було б занести до антирейтингу за чистотою. За його словами, вивозом сміття в цьому місті опікується мафія.

Мафіозі час від часу тиснуть на владу, аби збільшити вартість цієї послуги. Тому влаштовує так звані "сміттєві завали".

Окремий рядок у квитанції - за утримання прибудинкових територій

А от в Україні часто намагаються втілити досвід західних країн, не зважаючи на місцеві особливості, вважає Сергієнко. З'явилася ініціатива зміни системи збору побутових відходів у населених пунктах. Пропонується ввести підземний та вакуумний способи збору сміття. Для цього міністерство регіонального розвитку оновило державні будівельні норми, які опублікують найближчим часом. Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Лев Парцхаладзе.

А вже у липні місяці українці отримають квитанції за утримання прибудинкових територій з окремим рядком - вивезення сміття, зазначив голова правління приватного акціонерного товариства Київспецтранс Андрій Грущинський. Адже з 10 червня набрав чинності новий закон про житлово-комунальні послуги.

"Зараз містяни сплачують послугу поводження з твердими побутовими відходами, а саме вивезення і захоронення. Це входить у квитанцію за утримання прибудинкових територій. Після 10 червня вони можуть побачити, скільки окремо вони сплачують за утримання свого будинку, скільки окремо - за вивезення твердих побутових відходів. Це єдина різниця. Сума не зміниться", - сказав голова Київспецтранс.

На думку Грущинського, найважливіша ініціатива, яка повинна бути втілена, - це переробка сміття, адже такої послуги в Україні досі немає. Переробка сміття має бути платною, вважає Грущинський.

Підземний спосіб збирання відходів передбачає, що вони розміщуються не на вулицях, а у спеціальних контейнерах під землею. Ця система спрямована на роздільний збір відходів. Вакуумний або пневматичний спосіб стосуватиметься житлових будинків. Це є більш сучасним варіантом сміттєпроводів, підкреслили у Міністерстві регіонального розвитку. 

Головне

Світ/Країни

17 грудня, 08:26

article_img
WP: Сенату США підготували нову доповідь про втручання РФ у вибори на користь Трампа

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися