"Потрібен час": в Грузії пояснили, чому поки не можуть попросити Польщу про екстрадицію Саакашвілі

13 лютого, 09:22
724
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Грузія поки не може попросити Польщу про екстрадицію Саакашвілі

Міністр юстиції Грузії Тея Целукіані заявила, що Тбілісі вже направляв до Польщі запит про екстрадицію екс-президента Міхеіла Саакашвілі в 2017 році.

За її словами, в нинішній ситуації Грузія не може відразу ж звернутися до польської сторони з новою вимогою про екстрадицію Саакашвілі, для відповідних процедур необхідний час, повідомляє Інтерфакс-Україна.

"Ми не можемо вимагати від польської держави відреагувати сьогодні ж або завтра, так як в європейських країнах, як і у нас, так і в Польщі, і в Західній Європі, існують одні й ті ж процедури. Ми є членами однієї європейської конвенції про екстрадицію. Це кілька судових інстанцій, на що потрібен час, і якщо ці процедури почнуться в Польщі, можливо, ми зможемо говорити про якісь результати", - сказала Цулукіані.

Що стосується України, то, як зазначила міністр, грузинська прокуратура не знімала вимогу про екстрадицію Саакашвілі та не зніме.

"Відповідно, вона була чинною, але яке рішення прийняли б, це мали вирішувати в українській державі. У них було два вибори і сьогодні ми побачили, що вони прийняли друге рішення, тобто здійснили видворення цієї особи з їхньої території в країну, звідки він свого часу в'їхав на територію України", - додала вона.

Раніше глава парламенту Грузії Олександр Кантарія заявив, що Тбілісі звернеться до влади Польщі із запитом про екстрадицію Саакашвілі.

У Грузії Саакашвілі заочно засуджений до трьох років в'язниці за "злісне перевищення повноважень" на посаді президента Грузії.

Нагадаємо, 12 лютого Міхеіла Саакашвілі затримали працівники Держприкордонслужби в ресторані Сулугуні в Музейному провулку в Києві. Через кілька годин його видворили з України в Польщу.

У 2017 році Саакашвілі позбавили громадянства України. За офіційною версією, він порушив закон України під час оформлення українського громадянства, вказавши в заяві недостовірну інформацію.

Саакашвілі намагався через Державну міграційну службу отримати статус біженця або особи, яка потребує додаткового захисту, проте йому було відмовлено. Він програв усі апеляції на рішення ДМС.

Головне

Світ/Країни

Сьогодні, 12:56

article_img
У справі про відмивання грошей оточенням Путіна в найбільшому банку Данії відбулись перші затримання

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися