Постхристиянська епоха. Більшість молодих європейців називають себе нерелігійними

0 коментувати
Польща - найбільш релігійна країна Європи, на фото традиційна католицька процесія у Гнєзно

Польща - найбільш релігійна країна Європи, на фото традиційна католицька процесія у Гнєзно

Більшість молодих людей у 12 країнах Європи нерелігійні.

Найменш релігійними є чехи, а найбільш релігійними - поляки. Відповідні цифри оприлюднені у доповіді Молоді люди і релігії Європи Стівена Булліванта, професора теології та соціології релігії в Університеті Святої Марії в Лондоні. Вони засновані на даних Європейського соціального опитування 2014-2016 років.

Опитування молодих людей від 16 до 29 років показало, що у Чеській республіці 91% цієї вікової групи, стверджує, що не належить до будь-якої релігії. Від 70 до 80% молодих людей в Естонії, Швеції та Нідерландах також відносять себе до категорії нерелігійних.

Графік, що ілюструє частку релігійних молодих людей у різних країнах Європи / доповідь Молоді люди і релігії Європи Стівена Булліванта

Найбільш релігійна країна - Польща, де лише 17% молодих людей вважають себе нерелігійними, слідом за нею розташована Литва із 25% нерелігійних молодих людей.

У Великобританії лише 7% молодих людей називають себе англіканцями, тоді як молодих мусульман - 6%, а католиків - 10%.

Релігія "вимирає", стверджує Буллівант. На його думку, християнство як норма зникло, як мінімум, на найближчі 100 років, якщо не назавжди.

Дослідник також відзначає дуже різне ставлення до релігії у країнах, які розташовані поруч і мають схожі культурні особливості.

Так, дві найбільш релігійні країни Європи - Польща та Литва є посткомуністичними державами, так само як і дві найменш релігійні країни - Чехія та Естонія.

Ще менше молодих європейців, які регулярно відвідують церковні служби. Лише у Польщі, Португалії та Ірландії молодих людей, які стверджують, що відвідують церковні служби не рідше разу на тиждень, більше 10%. У Польщі таких 38%, у Португалії - 20%, а в Ірландії - 15%.

Графік, що ілюструє частоту відвідування молодими людьми у різних країнах Європи церков або інших місць відправлення релігійного культу / доповідь Молоді люди і релігії Європи Стівена Булліванта

Причому у Чехії 70% опитаних молодих людей сказали, що ніколи не ходять до церкви або будь-якого іншого місця відправлення релігійного культу, а 80% - що ніколи не моляться. Ніколи не ходять до церкви також 60% молодих людей у Нідерландах та в Іспанії.

У Польщі, де переважна більшість молодих людей називає себе католиками, регулярно відвідують церковні служби 39% молодих поляків, а 50% моляться раз на тиждень або частіше. Причому у Литві, де католиками називають себе 70% молодих людей, до церкви ходять лише 4% молодих людей - всього на 1% більше, ніж у найменш релігійній Чехії. Регулярно моляться у Литві 10% молодих людей, а в Чехії 6%.

Графік, що ілюструє те, як часто моляться молоді люди у різних країнах Європи / доповідь Молоді люди і релігії Європи Стівена Булліванта

У Росії невіруючими називають себе 49% молодих людей. Лише 4% молодих росіян регулярно ходять до церкви, а 37% - не ходять туди взагалі. 14% росіян регулярно моляться, а 46% не моляться ніколи.

НВ

Журнал Новое Время №38

Тема номера – Спецназ Кремля. Російське ГРУ перетворилося в монстра з багатомільярдним бюджетом, який смішить світ безглуздою поведінкою своїх «шпигунів».

Читати журнал онлайн
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Країни ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: