Посольство РФ у Великій Британії прокоментувало заяву Юлії Скрипаль

12 квітня 2018, 02:00
1768
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

У посольстві не впевнені, що автором заяви була Юлія Скрипаль

Посольство РФ у Сполученому Королівстві Великій Британії і Північній Ірландії опублікувало заяву, в якій повідомляє, що сумнівається в автентичності заяви, яке раніше зробила донька колишнього співробітника ГРУ Сергія Скрипаля.

У посольстві вважають, що текст заяви складено так, щоб "виключити будь-яку можливість контакту Юлії із зовнішнім світом - консулами, журналістами, родичами", передає Інтерфакс.

"З цікавістю ознайомилися з опублікованим на сайті Скотленд-Ярду заявою нібито від імені Юлії Скрипаль. Якщо все викладене в ньому - правда, залишається тільки порадіти за нашу співвітчизницю. Однак в умовах неможливості переконатися в цьому на практиці публікація Лондонській поліції викликає більше питань, ніж відповідей. Як і раніше, хотілося б упевнитися, що заява дійсно виходить від Юлії. У цьому є великі сумніви. Текст явно складений таким чином, щоб підкріпити офіційні заяви британської влади й одночасно виключити будь-яку можливість контакту Юлії із зовнішнім світом - консулами, журналістами, родичами", - повідомили в посольстві.

Російські дипломати також здивовані тим, що заява Юлії Скрипаль було опублікована на сайті Скотланд-Ярду.

"Іншими словами, опублікований документ лише зміцнює побоювання, що ми маємо справу з насильницької ізоляцією російської громадянки. Якщо британська влада хочуть переконати громадськість в зворотному, їм треба терміново пред'явити наочні докази того, що з Юлією все добре й вона не позбавлена ​​свободи", - заявили в посольстві.

Раніше постраждала в результаті отруєння нервово-паралітичним газом Юлія Скрипаль заявила, що знаходиться в безпеці та наразі не має потреби в допомозі російських дипломатів у Великій Британії.


4 березня колишній російський подвійний агент Сергій Скрипаль і його дочка Юлія були виявлені без свідомості на лавці в торговому центрі Maltings в Солсбері.

29 березня стало відомо, що Юлія Скрипаль пішла на поправку. 9 квітня її виписали з лікарні і перевели у військовий госпіталь. 6 квітня в лікарні повідомили, що Сергій Скрипаль вийшов з критичного стану. Він добре реагує на лікування і "швидко одужує".

Уряд Великої Британії оголосив, що вони були отруєні нервово-паралітичною речовиною військового походження, розробленою в Росії. Вона відома під назвою Новачок.

Дивіться також

У результаті Британія оголосила дипломатичні санкції, виславши з країни 23 російських дипломатів. На знак солідарності ще понад 20 країн світу, в тому числі США, оголосили персонами нон грата більше сотні російських розвідників, які працювали під дипломатичним прикриттям.

Дивіться також

Зверніть увагу

20 грудня 2018, 15:13
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
19 грудня 2018, 15:12
Лонгріди
thumb img
Спецпроект