Порочні зв'язки. Як американська фірма зберігала гроші наближеного Путіна та платила особистому юристу Трампа

24 травня 2018, 08:35
399
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Президент РФ Володимир Путін і російський олігарх Віктор Вексельберг

Інвестиційна фірма Columbus Nova, яка місяць тому підтвердила факт перерахування коштів за консультацію особистому юристу президента США Дональда Трампа Майклу Коену, зберігала мільйони доларів російського олігарха Віктора Вексельберга, пов'язаного з президентом Росії Володимиром Путіним.

"Інвестиційна фірма Columbus Nova, розташована в Нью-Йорку, раніше в цьому місяці підтвердила платіж Коену за консультаційні послуги в розмірі півмільйона доларів. Компанія є американською філією Групи Ренова, розташованої в Москві корпорації, яка належить Віктору Вексельбергу, одному з найбагатших людей Росії", — пише The Guardian у своєму розслідуванні.

Аудіозаписи, які є в розпорядженні у британського видання, свідчать про зберігання російським олігархом Вексельбергом 450 мільйонів доларів позик в інвестфірмі Columbus Nova, взятих у російського державного банку ВТБ.

Двоюрідний брат Віктора Вексельберга Ендрю Інтратер, який є виконавчим директором Columbus Nova, пожертвував в інавгураційній фонд президента США Дональда Трампа 250 тисяч доларів і 35 тисяч доларів під час збору коштів на кампанію з переобрання Трампа для Національного комітету Республіканської партії, де Майкл Коен є однією з провідних осіб.

Згідно з підрахунками Федеральної виборчої комісії США, в березні Національний комітет Республіканської партії витратив на приватний гольф-клуб Трампа Мар-а-Лаго та курортний готель Trump National Doral ті ж 250 тисяч доларів, передає Tampa Bay Times. Чи пов'язані ці кошти з двоюрідним братом російського олігарха Інтратером, невідомо.

Раніше самого Вексельберга було допитано людьми спеціального прокурора Роберта Мюллера, який займається справою про ймовірне фінансування Росії виборчої компанії Трампа в 2016 році. Тоді російський олігарх не був запідозрений у сприянні втручанню в американські вибори.

Прес-служба інвестиційної фірми Columbus Nova заперечує можливий факт найму Вексельбергом адвоката Трампа Коена для посередництва у фінансуванні кампанії чинного президента Сполучених Штатів.

Джерело The Guardian, наближене до олігарха, повідомило про те, що Група Ренова, яка належить Вексельбергу, позичила 450 мільйонів доларів у ВТБ Банку в листопаді 2008 року. Аудіозаписи, що є в розпорядженні видання, свідчать про виплату всієї суми до травня 2011 року.

"Ми категорично заперечуємо можливість того, що пан Костін [Андрій Костін - голова правління ВТБ Банку, - Ред.] був коли-небудь пов'язаний з російськими спецслужбами, і того, що він коли-небудь працював на ФСБ чи іншу організацію з охорони національної безпеки. Ми радимо вам дати запит по ньому британським і американським спецслужбам. Вони безперечно мають підтвердити наше твердження", - прокоментувала прес-служба російського державного банку ВТБ.

Незважаючи на це, колишній заступник голови правління російського банку Василь Титов також перебував на посаді голови Громадської ради ФСБ Росії.

Сам російський олігарх Віктор Вексельберг, разом з групою його компаній Ренова, перебуває у санкційному списку США.

Нагадаємо, що у середу, 16 травня 2018 року, комітет з розвідки Сенату США опублікував заяву, в якій погодився з даними розвідувальних служб, що під час передвиборчої кампанії 2016 року Росія втручалася у вибори на користь чинного президента Дональда Трампа.

"Після ретельного огляду, комітет Сенату не знайшов жодних доказів того, щоби суперечило висновку розвідувального співтовариства про те, що Росія, за наказом (Володимира) Путіна, провела безпрецедентні втручання у вибори, щоб допомогти кампанії Трампа та завдати шкоди (Гіларі) Клінтон в 2016 році", — заявив співголова комітету сенатор-демократ Марк Ворнер.

Зверніть увагу

20 грудня 2018, 15:13
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
29 грудня 2018, 22:38
Лонгріди
thumb img
Спецпроект