Помер Умберто Еко: цитати з книг знаменитого письменника та філософа

1 коментувати
Умберто Еко пішов на 85 році життя
Фото: digiffm via Flickr

Умберто Еко пішов на 85 році життя

НВ зібрало яскраві цитати з відомих книг італійського письменника і філософа Умберто Еко

1. Що таке любов? На всім світі ні людина, ні диявол, ні яка-небудь інша річ не вселяє мені стільки підозр, скільки любов, бо вона проникає в душу глибше, ніж інші почуття. Ніщо на світі так не займає, так не сковує серце, як любов. Тому, якщо не мати в душі зброї, яка приборкує любов, - ця беззахисна душа і нема їй ніякого порятунку.

2. Сміх свідчить про дурниці. Той, що сміється, і не шанує те, над чим сміється, і не ненавидить його. Таким чином, сміятися над злом означає бути готовим до боротьби з ним, а сміятися над добром означає не шанувати ту силу, якою добро саме поширюється.

3. Душа спокійна, тільки коли споглядає істину і насолоджується створеним добром; а над добром і над правдою не сміються.

4. Ніщо так не підбадьорює боягуза, як боягузтво іншої людини.

5. Ми програли. Ви прийшли з ентузіазмом, хоробрістю, самокритикою. Тоді ми, тридцятип'яти-сорокарічні, побачили надію, принизливу, але надію. Вчитися у вас, почати з нуля. Ми перестали носити краватки, викинули пристойні плащі і купили куртки на барахолці, і дехто з нас звільнився з роботи, щоб не прислужувати класу господарів.

6. Маятник Фуко нерухомий, земля обертається над маятником, в якій би точці він не був встановлений. Кожна точка світу стає точкою відліку, варто тільки привісити до неї маятник Фуко.

7. Я зрозумів це сьогодні ввечері: необхідно, щоб автор помер, для того, щоб читач відкрив для себе істину.

8. Все, що завгодно, стає значущим, якщо розбирати у зв'язку з іншим феноменом. Зв'язок змінює перспективу. Змушує думати, що будь-який факт в цьому світі, будь-яке ім'я, що будь-яке сказане чи написане слово мають не той сенс, який видно, а той, який пов'язаний з Таємницею. Девіз тут простий: підозрювати завжди, підозрювати скрізь. Можна читати між рядків навіть напис в метро "не притулятися".

9. По-моєму, найбільше виховне значення для дитини має те, що він чує від батьків, коли вони її не виховують; роль другорядного величезна.

10. Чим гарні великі міста, так це тим, що варто відійти на кілька метрів, і ти вже на самоті.

11. Майже за все є можливість розплатитися словами.

12. Любов вихолощується в очікуванні. Очікування крокує просторами Часу у напрямку до Нагоди.

13. Я закликаю не готуватися до іншого життя, а краще використовувати тє єдине, що вам дано, щоб пристойно зустріти, коли вона прийде, ту єдину смерть, яку судилося вам випробувати. Потрібно вивчати мистецтво вмирання, і тоді ми задовільно виконаємо вправу в наш єдиний раз.

14. Нестерпно було страждання тому, що він більше не страждає.

15. Бути освіченим ще не значить бути розумним. Ні. Але сьогодні всі хочуть бути почутими і в деяких випадках неминуче виставляють свою дурість на показ. Так що можна сказати, раніше дурість не афішувала себе, а в наш час вона бунтує.

Раніше повідомлялося, що на 85 році життя помер італійський філософ і письменник Умберто Еко.

Умберто Еко був відомим фахівцем з семіотики, медиевистом. Найвідомішими його романами є Ім'я троянди, Маятник Фуко і Острів попереднього дня. Написав більше двох десятків наукових праць з семіотики, лінгвістики, теорії літератури, теорії культури, естетики і моралі.


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Країни ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: