Помер легендарний проповідник Біллі Грем: топ-7 фактів про "пастора Америки"

21 лютого 2018, 16:50
2104
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Євангеліст Біллі Грем помер у себе вдома в Північній Кароліні

У США у віці 99 років помер один з найвпливовіших проповідників 20-го століття Біллі Грем.

Він помер в своєму будинку в Монреалі, штат Північна Кароліна після тривалої боротьби з раком, пневмонією та іншими захворюваннями.

НВ підготувало добірку фактів про відомого американського релігійного і громадського діяча:

1. Біллі Грем прийняв християнство у віці 16 років після серії проповідей євангеліста Мордехая Хема. Через кілька років він став пастором баптистської церкви. У 1950 році він заснував Євангельську асоціацію Біллі Грема. Був членом найбільшого баптистського об'єднання в світі - Південної баптистської конвенції.

2. За 60-річну кар'єру Грем, за попередніми оцінками, особисто читав проповіді для 215 млн осіб. Він переконав понад 3 млн осіб покаятися в гріхах і зв'язати свої життя з християнством.

3. Для донесення слова Божого він використовував весь арсенал доступних засобів - від телеграм і телефонів до супутникового телебачення та Інтернету. Все, щоб "повернути грішні душі до Христа". Його проповіді транслювалися в 185 з 195 країн світу.

4. За свою кар'єру він особисто проповідував в більш ніж 80 країнах, часто затримуючись в чужих містах і країнах на кілька тижнів і місяців (в Лос-Анджелесі в 1949 році Біллі Грем протягом двох місяців проповідував у гігантському наметі). Він навіть пропустив народження своєї першої дочки, так як був в черговому відрядженні. Як проповідник Біллі Грем неодноразово в період з 1982 по 1992 роки відвідував СРСР і країни СНД.

5. Його "останній хрестовий похід" відбувся в червні 2005 року в Квінсі, Нью-Йорк. В цілому його проповідь відвідали 230 тисяч осіб.

6. Незважаючи на те, що Біллі Грем був одним з найпопулярніших телеєвангелістів, він не був причетний до жодного великого скандалу. Його чиста репутація дозволила протягом багатьох років бути духовним радником президентів США, в тому числі Ліндона Джонсона, Джорджа Буша і Білла Клінтона.

7. Американці вважають Грема одним з найбільш шанованих моральних авторитетів. У 2013 році він зайняв четверте місце серед найбільш шанованих чоловіків Америки, поряд з колишнім президентом Біллом Клінтоном. Він був в 57-й раз представлений в першій десятці рейтингу.

За визначний вплив на релігійне життя його називали "пастором Америки" і "протестантським папою".

Зверніть увагу

29 грудня 2018, 22:38
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
18 грудня 2018, 13:49
Лонгріди
thumb img
Спецпроект