Помер перший президент Таджикистану Махкамов, який поплатився кар'єрою за підтримку ДКНС

8 червня 2016, 19:05
314
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Президентом Таджикистану Махкамов був обраний 30 листопада 1990 року

В Таджикистані після тривалої хвороби на 84-му році життя помер перший президент країни, член Меджлісу міллі Меджлісі Олі (верхня палата парламенту) Кахар Махкамов

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

"Махкамов Кахар Махкамович протягом свого довгого життя працював на різних керівних посадах, направляючи всі свої знання і навички на процвітання і благоустрій Таджикистану. Покійний навічно залишиться у пам'яті народу Таджикистану як скромна людина, кваліфікований спеціаліст і турботливий керівник", - заявив нинішній голова держави Емомалі Рахмон.

Махкамов народився 16 квітня 1932 року в місті Ленынобад (нині - Худжанд) Таджицької РСР. Закінчив Ленінградський гірничий інститут (нині - Національний мінерально-сировинний університет). Трудовий шлях почав помічником головного інженера шахти тресту Таджиквугілля в місті Шураб.

Політичну кар'єру розпочав у 60-ті роки. В 1985 році зайняв пост першого секретаря ЦК Компартії Таджикистану, а в квітні 1990 року став головою Верховної Ради Таджицької РСР.

Президентом Таджикистану Махкамов був обраний 30 листопада 1990 року.

У серпні 1991 року підтримав самопроголошений Державний комітет з надзвичайного стану, однак після провалу ДКНС його авторитет в країні впав.

В результаті, 31 серпня 1991 року після низки мітингів опозиції з вимогами відставки керівництва країни Махкамов покинув посаду голови держави, залишившись довічним членом парламенту.