Польський Сейм завершив друге читання проекту постанови про День пам'яті жертв Волинської трагедії

0 коментувати
Остаточний варіант документа в Сеймі збираються прийняти в п'ятницю, 22 липня

Остаточний варіант документа в Сеймі збираються прийняти в п'ятницю, 22 липня

Польський Сейм завершив друге читання проекту постанови "Про встановлення 11 липня Днем пам'яті поляків, жертв геноциду, вчиненого ОУН-УПА", повідомляє Радіо Свобода

Проект постанови представив депутат Міхал Дворчик з партії Право і справедливість, який повідомив, що парламентська комісія підтримала проект, написаний його партією.

Згідно з цим варіантом, Сейму пропонують визнати трагічні події на Волині та Галичині 1943 - 1945 років геноцидом поляків, а вшанувати пам'ять загиблих щорічно 11 липня.

На думку Дворчика, така постанова є не тільки даниною пам'яті загиблим, але може запобігти виникненню в майбутньому "стіни", яка відокремить українців від поляків.

У той же час, депутат від партії Громадянська платформа Марцін Свєнціцький заявив, що запропоновану постанову не можна розглядати поза контекстом сучасних подій в Україні.

"Буває так, що найбільш благородні наміри та заклики можуть принести зворотній ефект", - сказав Свєнціцький.

До помірності в заявах, які стосуються минулого двосторонніх відносин закликав Єжи Мейштович, представник партії Новочесна. Він зазначив, що сьогодні Європа опинилася на крутому повороті, а поляки можуть відчувати себе в безпеці, так як Україна бореться з зовнішньою агресією.

Після дискусії депутати відправили проект постанови у профільну комісію для внесення доповнень і виправлень. Очікується, що остаточний варіант документу в Сеймі збираються прийняти в п'ятницю, 22 липня.

Нагадаємо, у затвердженій в першому читанні постанові зазначено, що в липні 1943 року "сталася кульмінаційна хвиля злочинів, які здійснювали ОУН, УПА і СС Галичина".

У постанові додається, що у волинській різанині гинули і представники інших націй, які ставали на захист жертв, в тому числі українці.

"У той же час, нагадуючи про злочини українських націоналістів, не можна замовчувати польські акції відплати, в яких гинуло цивільне населення", - написано в документі.

Крім того, постанова висловлює солідарність з Україною, яка бореться із зовнішнім агресором за соборність і незалежність, а також підкреслює: виключна правда - це шлях, який веде до об'єднання.Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Країни ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: