Польський Сейм може запровадити кримінальну відповідальність за заперечення геноциду на Волині

1 коментувати
Сейм може затвердити кримінальну відповідальність за заперечення геноциду на Волині

Сейм може затвердити кримінальну відповідальність за заперечення геноциду на Волині

Депутати польського Сейму розглядають можливість запровадження кримінальної відповідальності за заперечення геноциду на Волині

Як повідомляє Радіо Свобода, посилаючись на кореспондента, проекти змін підготували в польському міністерстві юстиції, а також депутати від партії Кукіз'15.

Автори урядового проекту пропонують запровадити кримінальну відповідальність за приписування польському народові відповідальність за злочини нацистів під час Другої світової війни. Зокрема, до кримінальної відповідальності мали б притягатися ті, хто перекручуючи історичні факти, публічно вживає поняття "польські табори смерті".

Разом з тим у законопроекті партії Кукіз'15 йдеться про кримінальну відповідальність за заперечення геноциду, нібито реалізованого українськими націоналістами на Волині і в Східній Галичині.

Згідно з документом, у влади з'явиться можливість залучати до кримінальної відповідальності осіб, які заперечують "злочини українських націоналістів і формувань, які співпрацювали з Третім Рейхом, відносно громадян Другої Речі Посполитої", зазначає Польське радіо.

Нагадаємо, 22 липня польський Сейм затвердив резолюцію, в якій встановив 11 липня Національним днем пам'яті жертв геноциду, вчиненого проти громадян 2-ї Речі Посполитої в період Другої світової війни.

Президент України Петро Порошенко заявив, що шкодує у зв'язку з рішенням польського Сейму.

3 серпня у Верховній Раді був зареєстрований проект постанови 5012 Про вшанування пам'яті жертв геноциду, вчиненого Польською державою щодо українців у 1919 - 1951 роках. Даний проект зареєстрував у Раді позафракційний народний депутат Олег Мусій.

4 серпня спікер Сенату Польщі Станіслав Карчевський застеріг Київ від прийняття Верховною Радою України постанови про геноцид українців, здійснений поляками.

У свою чергу в Міністерстві закордонних справ Польщі заявили, що назва проекту постанови про "геноцид українців" Польщею, зареєстрованого у Верховній Раді, викликає подив.


Волинська трагедія - двосторонні етнічні чистки українського і польського населення на Волині, здійснені Українською Повстанською Армією і польською Армією Крайовою з участю польських батальйонів Шуцманшафт і радянських партизанів у 1943 році під час Другої світової війни.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Країни ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: