Польща завершила будівництво газового терміналу для зменшення енергетичної залежності від Росії

1 коментувати
Газові термінали, як спосіб позбавитись енергетичної залежності від Росії, стали досить популярними в країнах Східної Європи

Газові термінали, як спосіб позбавитись енергетичної залежності від Росії, стали досить популярними в країнах Східної Європи

Польща завершила будівництво газового терміналу в польському місті Свіноуйсьце, повідомляє Радіо Польща

Зокрема, міністр Казначейства Польщі Анджей Червіньский заявив, що 10 жовтня був закінчений аудит, проведений компанією з Катару і протягом найближчих 5 місяців буде проходити тестування нового терміналу.

Польська влада планує, що перший корабель доставить скраплений газ в Свіноуйсьце в кінці листопада 2015 року, а прибуття наступного судна заплановано вже на лютий, операції з газом почнуться в другому кварталі 2016 року.

Міністр Червиньский підкреслив, що завдяки газовому терміналу в Свіноуйсьце, Польща буде менш залежна від поставок газу з Росії і зможе приймати від 5 до 7,5 млрд куб. м енергоносіїв на рік.

Очікується, що це дозволить полякам купувати на Заході до 70% необхідного для країни "блакитного палива", адже ще в 2011 році Польща могла купити на західних ринках лише 9%.

Нагадаємо, 27 жовтня 2014 року в Литві відбулося відкриття Клайпедського терміналу скрапленого природного газу, який повинен забезпечити зниження залежності Вільнюса від російських енергоносіїв.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Країни ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: