Польща завершила будівництво газового терміналу для зменшення енергетичної залежності від Росії

12 жовтня 2015, 15:23
28
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Польща завершила будівництво газового терміналу для зменшення енергетичної залежності від Росії - фото

Газові термінали, як спосіб позбавитись енергетичної залежності від Росії, стали досить популярними в країнах Східної Європи

Польща завершила будівництво газового терміналу в польському місті Свіноуйсьце, повідомляє Радіо Польща

Зокрема, міністр Казначейства Польщі Анджей Червіньский заявив, що 10 жовтня був закінчений аудит, проведений компанією з Катару і протягом найближчих 5 місяців буде проходити тестування нового терміналу.

Польська влада планує, що перший корабель доставить скраплений газ в Свіноуйсьце в кінці листопада 2015 року, а прибуття наступного судна заплановано вже на лютий, операції з газом почнуться в другому кварталі 2016 року.

Міністр Червиньский підкреслив, що завдяки газовому терміналу в Свіноуйсьце, Польща буде менш залежна від поставок газу з Росії і зможе приймати від 5 до 7,5 млрд куб. м енергоносіїв на рік.

Очікується, що це дозволить полякам купувати на Заході до 70% необхідного для країни "блакитного палива", адже ще в 2011 році Польща могла купити на західних ринках лише 9%.

Нагадаємо, 27 жовтня 2014 року в Литві відбулося відкриття Клайпедського терміналу скрапленого природного газу, який повинен забезпечити зниження залежності Вільнюса від російських енергоносіїв.

Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською