Польща запроваджує нові правила працевлаштування іноземців

23 листопада 2017, 05:38
З наступного року польські роботодавці мають отримувати платні дозволи на працевлаштування іноземців, заявила директор Повітового управління праці та місті Ґруєць Мажанна Скочек, повідомляє Польське радіо

Зараз декларація про намір працевлаштувати іноземця видається роботодавцю безкоштовно, але вже з січня 2018 року набувають чинності нові правила - дозвіл на працевлаштування іноземців на сезонні роботи буде платним.

Відео дня

Процедура сезонних робіт охоплює рільництво, садівництво, туристичну та гастрономічну галузі.

"Ці дозволи на сезонну роботу будуть двох видів: два етапи надання дозволів стосуватимуться іноземців, які перебувають за межами Польщі, а один етап - іноземців, які вже є на території Польщі і мають дозвіл на легальне перебування на підставі іншій, ніж сезонні роботи", - розповіла Скочек.

Щодо іноземців, які перебувають за межами Польщі, роботодавець складатиме заяву про надання дозволу на сезонні роботи, на підставі цього дозволу іноземець зможе відкрити візу в Польщу.

Іноземці, що мають біометричні паспорти, зможуть в'їхати з таким дозволом до Польщі без необхідності відкриття візи.

Відзначається, що роботодавець буде зобов'язаний зареєструвати іноземного працівника в управлінні праці.

Раніше повідомлялося, що з 1 вересня Польща почала процедуру припинення діючих правил реєстрації заяв про намір доручити роботу працівникові зі східного кордону країни.

Нагадаємо, з початку року польські роботодавці оформили 948 тис. заяв про намір працевлаштування іноземного працівника. При цьому збільшився запит на працівників із України.

Показати ще новини
Радіо NV
X