Половина мігрантів із судна Aquarius хочуть просити притулку у Франції

19 червня 2018, 08:13
339
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Половина мігрантів з судна Aquarius проситиме про притулок у Франції

Майже половина з 629 мігрантів з судна Aquarius, яких врятували у Середземному морі понад тиждень тому, мають намір просити про притулок у Франції.

Про це заявили в уряді Іспанії, яка прийняла судно з мігрантами, після того, як його відмовилися прийняти в Італії та на Мальті, повідомляє DW.

Франція заявила, що співпрацюватиме із іспанськими органами задля опрацювання документів мігрантів.

У Валенсії уточнили, що серед мігрантів 450 чоловіків, 80 жінок, з яких щонайменше семеро вагітні, 89 підлітків і 11 дітей віком до 13 років.

Команда французького відомства у справах біженців (Ofpra) готується відправитися до Валенсії, куди Aquarius та ще два кораблі, які допомагали доправити мігрантів до Іспанії, прибули напередодні.

[gallery]

Після тижневого плавання біженці з рятувального судна Aquarius прибули до Іспанії

[/gallery]

Кілька днів тому Париж заявив про готовність прийняти частину мігрантів з судна Aquarius, які прагнули дістатися саме Франції. Іспанський уряд подякував французькому президенту Еммануелю Макрону та назвав жест Парижа прикладом для співпраці європейських країн.

Рятувальне судно Aquarius перебувало в плаванні близько тижня.

Нова італійська влада відмовилася приймати човен з 629 біженцями. Аналогічно вчинила Мальта, порт відкрила натомість Іспанія.

Італія закрила порти ще двом човнам із мігрантами

За даними ООН, за перші п'ять місяців 2018 року до Європи Середземним морем прибули загалом 35,5 тисяч мігрантів, з яких третина - до Іспанії.